Kapalı

Meteoroloji’den toz taşınımı uyarısı

Ilgın Gündemi - Mayıs 24, 2013 9:20 am A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, toz taşınımı uyarısı yaparak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü, toz taşınımı uyarısı yaparak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi. Hava sıcaklığının ise Batı kesimlerde 5 ila 8 derece azalacağı bildirildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz Kıyıları, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Karaman, Niğde, Sivas, Yozgat, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Erzurum ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Batı kesimlerde 5 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgeler ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s), İç Anadolu’nun güney ve doğusunda yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Rüzgarın; iç ve batı bölgeler ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s), İç Anadolu’nun güney ve doğusunda yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İç Anadolu’nun güney ve doğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Hava kalitesinde azalma, düşük görüş mesafesi, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AA

Bu haber 1216 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 9:20 am A A
BENZER HABERLER