19° Kapalı

Merkez belediyeleri alacağız

Politika - Şubat 3, 2013 1:03 pm A A

Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç yaklaşan yerel seçimlerde, Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 3 merkez ilçeyi de alarak 4’te 4 yapacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç yaklaşan yerel seçimlerde 1989 seçimlerinde yakaladıkları başarıyı tekrarlayacaklarını, Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 3 merkez ilçeyi de alarak 4’te 4 yapacaklarını söyledi

Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanlığı aylık olağan divan toplantısını gerçekleştirdi. Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen divan toplantısına ilçe yönetiminin yanı sıra eski Sarayönü Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Kırşehir İl Sorumlusu Salih Ülker ve çok sayıda Saadet partili katıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç, yaklaşan yerel seçimlerin genel seçimlere etkisi bakımından önemli olduğunu vurgulayarak, “Yerel seçimlerde göstereceğimiz başarı bize tekrar iktidarın yolunu açacaktır. 1989’da gösterdiğimiz başarıyı tekrarlayarak 4-0 alacağız inşallah” diye konuştu.

ERBAKAN HOCA UYARMIŞTI

Patriot füzelerinin geleceği açıklandıktan sonra Gaziantep’te büyük bir miting düzenlediklerini hatırlatan Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç, “Daha büyük bir mitingi ‘Patriotlar gelmesin biz geliyoruz’ ismiyle füzelerin getirileceği İskenderun’da yapacaktık. Ancak hükümet çalışmalarımızı durdurmak ve halka sesimizi duyurmamak için mitingimizi iptal etti. Ancak başaramayacaklar. Gücümüzün yettiği kadar sesimizi duyurmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi. Patriot füzelerinin Suriye için getirilmediğini, asıl amacın İran olduğunu belirten Genç, “İran’dan sonra da sıra Türkiye’ye gelecek. Vatandaşlarımızı uyarmalıyız. Rahmetli Erbakan Hocamızın yıllar önce işaret ettiği bu gerçeği halkımıza anlatmalıyız” diye konuştu. AK Parti iktidarı döneminde ülkeye pek çok Kilise ve Havra açıldığını belirten Genç, “Hoşgörü ve diyalog adı altında yapılanlar tek taraflı olmuştur. Bizim ihtiyacımız olmamasına rağmen onların dinleri için ibadet yerleri yaparken Batı bizim oralarda Cami yapmamıza izin vermiyor. En son İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu Londra’da yaptığı bir konuşmada Batı’da giderek İslam’a karşı hoşgörüsüzlüğün arttığını, İslamofobinin güçlendiğini söylüyor. İhsanoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatına AK Parti’nin tavsiyesiyle getirilmiş bir kişi. O bile kabul ediyor bizim hoşgörü ile yaklaştığımız Batı’nın bize karşı hoşgörülü olmadığını. Allah Kuran-ı Kerim’de Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin diyor. Kur’an’ın emir ve yasaklarına karşı gelmekten vazgeçin” diye konuştu.

TEK BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKMADILAR

Yaptığı konuşma ile salondan büyük alkış alan eski Sarayönü Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Kırşehir İl Sorumlusu Salih Ülker ise, hikayelerle süslediği konuşmasında AK Parti hükümetinin memlekete tek bir çivi dahi çakmadığını söyledi. Hükümetin İslam davası adına hiç bir ideali veya planı olmadığını aktaran Ülker, “Hala okullarda çocuklara Darwin’i anlatıyorlar. Bir an önce Batı’nın uşaklığı yapmaktan vazgeçsinler” ifadelerini kullandı.

Ülker, “45 yıldır bu davanın içerisindeyim. Dine aykırı tek bir talep, slogan, bülten görmedim. Bizim dışımızdakilere bakıyorum Allah’ın emir ve yasaklarına riayet etmediklerini görüyorum. Müslüman olmak nasıl insanlar arasında bir ayrıcalık sebebi ise, Müslümanlar arasında Saadet Partili olmak o şekilde ayrıcalıktır” dedi. Allah’ın insanları kendisine ibadet etmesi için yarattığını söyleyen Ülker, “Allah bizi Başbakan, Cumhurbaşkanı olun diye yaratmadı. Şimdi bakıyorum birilerine Başbakan olabilmek, Başbakan olarak kalabilmek için nasıl takla attıklarına bakıp üzülüyorum. 10 yıldır Allah onlara mühlet ve imkan verdi. Hiç bir şey yapmadılar bu güne kadar. Memlekete tek bir çivi dahi çakmadılar. Allah onlara soracaktır. ‘Ben size zaman verdim ne yaptınız’ diye. Gelin bu Batı uşaklığından vazgeçin” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1363 kez okundu.
Politika - 1:03 pm A A
BENZER HABERLER