13° Açık

Kur’an-ı Kerime Büyük Saygısızlık

Ülke Gündemi - Aralık 6, 2012 10:05 am A A

 

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde başörtüsü zulmünden kurtulan mütedeyyin öğrenciler, şimdi de üzerine Kuran-ı Kerim ayetleri yazılı füze maketiyle karşı karşıya kaldılar.

Heykel Bölümü girişine öğrencilerden biri tarafından yaptırılan, Müslümanlara terörist, islamı da terör dini gibi göstermek amacıyla üzerinde Kur’an-ı Kerim ayetleri giydirilmiş füze heykeli konuldu. Heykel ziyarete sunulduktan sonra AGD’li Üniversite öğrencilerinin gösterdiği tepkiler üzerine sessiz sedasız kaldırıldı.

Heykel Bölümünün girişinden kaldırılan üzeri Kur’anı Kerim ayetleriyle kaplanmış füze heykeli, başka bir salona nakledildi.
 

Öğrenciler ayağa kalktı

Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu Üyesi öğrencileri, söz konusu heykelin kaldırılması için Heykel Bölümü Başkanı Prof. Turhan Çetin’le görüştüler. Görüşmede Bölüm Başkanı, heykelin üzerinde Kur’an ayetlerinin yazılı olduğundan haberinin olmadığını söyledi.

Bölümün girişinde sergilenen heykelin üzerinde açık şekilde görülen Kur’an Ayetlerinden Bölüm Başkanı’nın habersiz olduğunu söylemesi ise inandırıcı bulunmadı.

Büyük bir tahrik var

Saygısızlığa imza atan fakülte; başörtü yasakçılığı ile tanılıyor. Herhangi yasal bir yasak olmamasına rağmen Türkiye’deki bütün üniversitelerde serbest hale gelen başörtüsü Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde devam ediyor… Gazetemizi arayan öğrenciler, “Bu şekilde başörtülü öğrencileri tahrik ederek, İslam’ın terörizm ile ilişkili hale getirmeye çalışıyorlar” görüşünde birleşti.

Bu haber 1479 kez okundu.
Ülke Gündemi - 10:05 am A A
BENZER HABERLER