11° Parçalı bulutlu

Küçük Ama Ses Getirecek Bir Açılış

Ilgın Gündemi - Mart 3, 2016 7:28 pm A A

Ilgın Adliyesine bebek bakım ve emzirme odası kuruldu.

Ilgın Belediyesi öncülüğünde Ilgın Adliye’sine bebek bakım ve emzirme odası kurdu.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral, Ilgın Adliye’sinde gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirterek Ilgın Adliye’sine belediye öncülüğünde bakım ve emzirme odası oluşturduklarını bildirdi.

Oral ; “Ilgın Adliye Sarayında küçük bir mekanın hizmete girmesinden dolayı bir araya geldik. Oda, mekan olarak çok küçük bir yer ama işlev ve fonksiyon olarak getirdiği faydaya baktığımızda takdire şayan bir hizmettir. Duruşmaya gelen annelerimiz çocuk bezi değişiminde ve emzirilmesinde sıkıntılar çekiyordu biz duruşma salonlarının bulundu katta bu duruma son vermek adına küçük bir ‘bebek bakım ve emzirme odası’ kurduk” dedi.

Efendimiz hadisi şerifinde ‘Annelerin Cennet Ayakları Altındadır’ buyurmuştur diyen Başkan Oral “ Annelere biz ne yapsak az, onların haklarını ödeyemeyiz. Bu hizmetin diğer kamu kurumlarına örnek olması gerektiğine inanıyorum. Diğer kurumlar için emsal olacak bir hizmeti hayata geçirmenin haklı mutluluğunu ve sevincini yaşıyorum. Başsavcımız Muzaffer Geyik beye hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başsavcı Muzaffer Geyik ise; “bebek bakım ve emzirme odasında her boyda çocuk bezi, temizlik malzemesi tarafımızca karşılanacaktır.  Anneler ve bebekleri için bir ihtiyaçtı bu ihtiyacımızın karşılanması noktasında katkılarından dolayı Belediye Başkanımıza, bizi yalnız bırakmayan Kaymakamımız Yücel Gemici’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 960 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 7:28 pm A A
BENZER HABERLER