-0° Parçalı bulutlu

Koski Ilgın’da Çoçuksuyu Öğrencilerle Buluşturdu

Ilgın Gündemi - Mart 5, 2014 11:10 am A A

Koski Ilgın Belediye Kültür sarayında çoçuksu adlı tiyatrosunu izleyicileri ile buluşturdu. 27 Şubat 2014 Perşembe günü saat 11:00 de başlayan tiyatroya çok sayıda öğrenci katıldı.

Tiyatronun amacıysa şu şekilde özetlendi. “Su medeniyettir. Tarih boyunca medeniyetler bütünüyle suya göre şekillenip Şehirlersuyun varlığına göre kurulduğunu buna göre suyun önemine dikkat çekmek her ilçede bu tiyatro sahne aldığı ifade edildi. Koski Genel Müdürlü hayatımızın en önemli varlığı olan suya karşı büyük bir vefa göstermektern dolayı mutluyuz, kıvançlıyız.

Dünyanın en büyük kaynağı ve şifa olan suyumuzu hep birlikte koruyacak ve bilinçli tüketimi insanımıza daima tanıtacağız. Bu bilinç ordusunun güzide neferleri olan çoçuklarımız aracılığıyla bu güzelim su öykülerini dünyaya yayılacaktır, inanıyoruz denildi. Okyanus Dede, Sulu ve Leziz Elmalar İçin, Susuz Kalınca, Suyun Sesi, Suyun Son Türküsü, Musluktan Akan Paralar adı tiyatrolar sahnelendi. Tiyatronun ana silagonuysa “Su Hayat İse Susuzluk Ölümdür, Suyu Boşa Harcamayalım Geleceğimizi Karartmayalım” şeklinde oldu. Katılan öğrencilere Suyun Öyküsü adlı kitap dağıtıldı. Koski Ilgın’da çocuksuyu Öğrencilerle Buluşturdu

Koski Ilgın’da Çoçuksuyu Öğrencilerle Buluşturdu. IHH

Bu haber 1498 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 11:10 am A A
BENZER HABERLER