25° Kapalı

Konya Televizyonun da Ilgın tanıtılacak

Ilgın Gündemi - Şubat 4, 2013 7:27 am A A

Konya Televizyonu Ilgın’da: Konya Televizyonu ekranlarında yayınlanan Ali Sait ile köşe bucak programının bu haftaki çekimleri Ilgın ve Sadıklar köyünde gerçekleştirildi. Cuma günü erken saatte Ilgın’a gelen program yapımcısı ve Konya televizyonu haber müdürü Ali Sait Öge ve beraberindeki yönetmen Erkan Asan’a kameramanlar eşlik etti. Çekimlerine tarihi LALA MUSTAFA PAŞA külliyesinden başlayan ekibe Konya televizyonu Ilgın temsilcisi Ramazan Koç tarihi mekânda Kubbealtı kafe de közde kahve ikram etti.

         Çekimlerin ikinci ayağını gerçekleştirmek üzere Sadıklar köyüne geçildi. Sadıklar Köyünde köyün gelinlerinden Hatice çiçek ekibi karşıladı ve köy odasına davet etti. Çekimler burada köyün sorunları, istekleri ve tanıtımının üzerine röportajlar yapıldı. Öğle saatlerinin yaklaşması nedeniyle Cuma namazına geçen ekip cemaatle röportajlarına devam etti. Röportajlar sırasında şuan ki köy camisinin karşısındaki eski caminin halinde şikayetler üzerini çekimlere tarihi yıkık camiinin önünde devam edildi. Caminin tarihinin en az 600 yıllık olduğuna dikkatleri çeken köy muhtarı Zafer Sevgican Camii kendi imkânları ile yapmak istediklerini fakat Vakıflara ait olduğu için dokunamadıklarını bu konu için yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti.

          Cuma namazı çıkışı köyde yaşayan halkın televizyon ekibine kültürlerini tanıtmak üzere hazırladıkları tandırda yufka, börek yapımı çekimleri yapıldı.

           Çekimler köyün yöresel yemeklerinin tanıtımının ardından hayvancılık ve çiftçilik yapan halkı sorunlarını, yaşamları, kültürlerinin çekimleri ile devam etti.

           Akşam ise Konya Barosu avukatlarının tertip ettiği Sadıklar köyünde her kış mevsimi geleneksel olarak devam eden hindi yemeğine davet edilen ekibe hindi ikram edildi. Yaklaşık 25 kişinin katıldığı gece sıla gecesine dönüştü unutulmuş Türk sanat müziğinin eşliğinde hoşça sohbet edildi ve katılanların memnuniyeti ve teşekkürlerle program son buldu.  Çekimlerin Konya televizyonu ekranlarında bu hafta sonu 10.02.2013 Pazar günü saat 21.30 da yayınlanması planlanıyor. Konya televizyonu yaklaşık 2 yıldır uydudan yayın yapıyor frekansları ise Turksat 3A 11957 27500 5/6 Vertical IHH

Bu haber 1446 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 7:27 am A A
BENZER HABERLER