16° Kapalı

Kentsel Dönüşünde Sona Doğru…

Ilgın Gündemi - Kasım 22, 2012 8:31 am A A

Geçtiğimiz yıl start verilen Behlülbey Kentsel Dönüşüm Projesinde sona gelindi. Müşavir firma yetkilileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, projenin son aşamaya geldiğini, bu noktadan sonra geriye dönüşün mümkün olmadığını söyledi.

Temel Atma Nisan Ayında

Müşavir firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre; şuana kadar anlaşma oranının %70’i geçtiğini yaklaşık %15 lik bir kısmının da veraset işlemlerinin bitmesinin beklendiği belirtilirken, Ilgın Belediyesi, TOKİ ve Müşavir Firma ile birlikte titizlikle yürütülen işlemlerin sonucunda 2013 yılının bahar aylarında temel atılacak duruma gelineceğini belirtildi.

Bütün Yasal İşlemler İçin Son Gün 31 Aralık 2012

Şuana kadar sorunsuz bir şekilde işlemlerin yürütüldüğünü belirten Başkan Oral, bundan sonraki izlenecek yolla ilgili olarak şunları söyledi; şuanda mimari proje yapılıyor, TOKİ literatürüne Ilgın Tipi Konutlar olarak geçecek proje biter bitmez TOKİ Finans dairesinden belirlenecek kriterler çerçevesinde Talep Örgütlenmesi yapılacak, bu süreç devam ederken veraset ve intikal problemleri de çözülmüş olacak ve Belediye Encümeni’nin aldığı kamulaştırma kararını Bakanlar Kurulu’ndan geçirdikten sonra rızayla anlaşılamayan hak sahiplerine kamulaştırma yoluyla, anlaşma yoluna gideceklerini belirtti.

Kentsel Dönüşüm fikrinin ilk ortaya atıldığı günden bugüne hiçbir vatandaşımızın en ufak bir hak kaybına uğramaması için mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz diyen Başkan Oral, en başta söylediğim sözü tekrar söylüyorum eğer bir vatandaşımızın hak kaybına uğradığına inanayım bu projeyi hiç düşünmeden iptal ederim dedi.

Özellikle vatandaşların bu konuda dedikodulara itibar etmemelerini önemle belirten Başkan Oral, bu konuda en doğru bilgileri, Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan TOKİ irtibat noktasından alabileceklerini belirtti.

Ilgın’ın En Büyük Yatırımı

Bu proje Ilgın’a çok önemli bir katma değer sağlayacak diyen Başkan Oral, bütçesi bakımından (103 Milyon Lira) Ilgın’a yapılan en büyük yatırım olmakla birlikte, Konya’da Kentsel Dönüşümü uygulayan ilk İlçe olacağız dedi ve sözlerini “Ilgın artık, yapılanı taklit eden değil, yaptığı taklit edilen bir ilçe oldu.” Diyerek tamamladı.

Bu haber 1396 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:31 am A A
BENZER HABERLER