16° Kapalı

Kamalak’tan FLAŞ Açıklama

Politika - Ocak 19, 2013 7:18 am A A

SP Genel Başkanı Kamalak ”Kurtuluş Savaşı’nda başı çeken, binlerce şehit veren üç büyük ilimize patriot füzeleri getirilmektedir. Bu münasebetle biz patriota hayır diyoruz” dedi.

 Coniye Serbest, Millete Yasak…

Saadet Partisi tarafından patriotlara karşı Türkiye genelinde başlatılan Milli Yürüyüşün ardından, 20 Ocak Pazar günü İskenderun’da düzenlenecek “Patriotlar Gelmesin, Biz Geliyoruz” mitingi İktidar tarafından yasaklandı. İktidar bu yasakçı davranışıyla memleketimizi ateş içine sokacak bir yanlışın kamuoyuna duyurulmasını istemediğini ortaya koydu. Türkiye’yi işgal edercesine  yabancı askerleri ülkemize davet eden iktidar, İskenderun’daki mitinge yasak koyarak milletin tepkisini engellemeye çalıştı.

SKANDAL YASAĞA KOMİK GEREKÇE

Saadet Partisi tarafından günler öncesinden planlanan “Patriotlar Gelmesin, Biz Geliyoruz” mitingine konulan yasağın gerekçesi ise, komik bulundu. İktidar, Miting yasağını  toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununun 17. Maddesine dayandırması dikkat çekti. Buna göre yasağın gerekçesi olarak, “Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla belirli bir toplantıyı erteleyebilir veya suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması halinde yasaklayabilir” ifadesi gösterildi. Bu gerekçe, İktidarın Milli Güvenlik açısından ülkemizi savaşın eşiğine getiren patriot füzelerini değil, milletin tepkisini tehdit olarak gördüğünü ortaya koydu.

 Kamalak: Gün vatanı kurtarma günüdür

Türkiye’ye yerleştirilmek istenen patriot füzelerini milet olarak kabul edilmesinin mümkün olmadığını bildiren Saadet Partisi Genel başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, ” Biz de diyoruz ki; bu vatan, vatan için işin gereğini yapanlarındır. İşin gereğini yapmamız lazım.Gün, atana sahip çıkma günüdür. Gün vatanı kurtarma günüdür” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Konya’da bulunan Kamalak, Vuma namazını İplikçi Camii’nde kıldı. Namaz sonrasında kalabalık bir partili grubuyla Zafer Meydanı’na kadar yürüyen Kamalak, burada basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının gündeminde Türkiye’ye yerleştirilecek olar patriat füzelerine değinen Kamalak, bunu kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çeken Kamalak, Büyük Ortadoğu Projesi’nin adım adım uygulandıoğına dikkat çekerek, “Sayın Başbakan’ın bu projenin eş başkanı olması çok vahim. Hıyanet ile gaflet arasında sadece ve sadece niyet farkı vardır, sonu değişmemektedir.

Hatırlayacaksınız; bundan 1 asır önce İttihat ve Terakki diye bilinen bir parti vardı. Bir çok Müslümanın, alimlerin, hocaların desteğiyle büyük alkışlarla iş başına gelmişti ama ne var ki asıl aktörler dışarıdaydı. Gafiller, yani figüranlar, kendi durumlarının farkında değildi. Kendilerini adeta birer kahraman gibi görüyorlardı. Hiç kimse darılmasın, gücenmesin. Dünün İttihat ve Terakkisi’nin yerini ne yazık ki bugün AK Parti almıştır. Onların eksik kalan işleri, bugün AK Parti kullanılarak gerçekleştirilmek isteniyor” diye konuştu

Oynanan bütün oyunların nihai amacının büyük İsrail devletini kurmak olduğunu, İsrail’e göre, İsrail vatanının Nil’den Fırat’a kadar olan bölgeyi kapsadığını kaydeden Kamalak, İptal edilen İskenderun Mitingi’ni değerlendirdi. Patriotların İskenderun Limanında Türkiye topraklarına gireceğini belirten Kamalak, aynı gün İskenderun’da Saadet Partisi olarak bir mitingi düzenlediklerini söyledi. O esnada eline bir not gelen Kamalak, notta İskenderun Mitinginin iptal ediyldiğini yazdığını söyledi. Bu durumun kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirten Kamalak, “Geçtiğimiz yıl Malatya’nın Kürecik beldesine bilinen adıyla füze kalkanı yerleştirildi. Şimdi ise kurtuluş savaşında başı çeken, binlerce şehit veren üç büyük ilimize patriot füzeleri getirilmektedir. Bu münasebetle biz patriota hayır diyoruz.  İskenderun’da patriotların ülkemize getirileceği limanın bulunduğu kentimizde, iskenderun’da yapacağımız mitingimizi iptal etmişler, miting yapmamızı yasaklamışlar. Evet mitinng yasaklanmıştır. Değerli arkadaşlarım, ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’. Bir vatan şairimiz Orhan Şaik Gökyay bir şiirinde diyor ki; ‘Bu vatan toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlarındır. Sencileyin hasmı rüyada değil topun namlusunda görenlerindir’ diyor. Biz de diyoruz ki; bu vatan, vatan için işin gereğini yapanlarındır. İşin gereğini yapmamız lazım.Gün, atana sahip çıkma günüdür. Gün vatanı kurtarma günüdür” diye konuştu.

Bu haber 1332 kez okundu.
Politika - 7:18 am A A
BENZER HABERLER