24° Kapalı

Ilgın’lı öğrencilerden anlamlı ziyaret

Ilgın Gündemi - Mayıs 16, 2013 10:38 am A A

 

Ilgın Şehit Hüseyin AKSOY Lisesi, sosyal yardımlaşma ve Kızılay kulübü öğrencileri ve öğretmenleri Akşehir Nasrettin hoca huzurevinde bulunan yaşlıları ziyaret ettiler. Kimi evlatlarının huzurunu bozmamak için, kimi çocukları onlara sahip çıkmadığı için, kimileri ise yalnızlıktan gelmiş huzurevine huzur bulabilmek için. Gözleri yollarda, kapılarda acaba ziyarete gelen var mı diye. Ilgın Şehit Hüseyin Aksoy Lisesi öğrencileri onları yalnız bırakmıyorlar.
Yapılan ziyarette öğrenciler yaşlılara çeşitli hediyeler ve çiçekler verdiler, ellerini öptüler onlarla tek tek ilgilendiler. Kimi zaman şakalaştılar kimi zaman duygulandılar. Ziyaretten hayli memnun olan yaşlılar,” sizleri gördük sanki torunlarımızı görmüş gibi olduk, bizleri sevindirdiniz Allah da sizi sevindirsin ”diye dua etmeyi de ihmal etmediler. Verilen çiçekler ve hediyeler için teşekkür ettiler.
Öğrenciler ise ”onlar bizim dedemiz, babaannemiz, anneannemiz, bizlerde onları ziyaret etmekten son derece memnun olduk. Kendimizi onların yerine koyduk ve gün gelip bizlerde yaşlanacağız belki de onların konumunda olacağız onun için yaşlılara her zaman saygı duyalım ki ilerde bizlere de saygı duysunlar” dediler.
Ziyaretin sonunda huzurevi müdürü Fahri Çavdar okul müdürü Kadir ARGIN’ a bir teşekkür belgesi verdi ve ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Birde hatıra fotoğrafı çekildi.
Kulüp öğretmeni Muzaffer EYİCİM ” yapılan ziyaretin amacının nesilleri arasındaki bağı koparmamak öğrencilerin gelecekteki hallerine örnek teşkil etmesi ve onlara verme duygusunu aşılamak olduğunu ifade etti. IHH

Bu haber 1326 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:38 am A A
BENZER HABERLER