19° Kapalı

Ilgın’lı Ailenin Bayram Öncesi Yüreğine Evlat Acısı Düştü.

Ilgın’lı Ailenin Bayram Öncesi Yüreğine Evlat Acısı Düştü. Artık Bu Can Son Olsun
Ilgın Gündemi - Ağustos 5, 2013 1:38 pm A A

 

İlçemiz Şıhbetrettin Mahallesinde dün akşam saatlerinde telsizlerimizden acı bir olay anonsu aldık.   İki kuzen O. ve R. A. babaannelerine ziyarete gittiği esnada tandırda ekmek yapmakta olan aile fertleri O. A ‘dan  köstebek tabancasını istediler.

Bahçede köstebek avlamak için kullanılan ve av fişeği ile çalışan tabancayı O. A.’lı getirirken tabancanın kazayla ateş alması sonucu teyzesinin kızı R. A.’yı kalbinden yaraladı. Olay yerine çağırılan 122 ilk yardım ekibinin müdahalesi ardından kaldırıldığı Ilgın Vefa Tanır Devlet Hastanesinde 2001 doğumlu kuzen R. A. yaşamını yitirdi.  Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Peki, bu silah nedir? Nasıl kullanılır? Nerelerden temin edilir? Sorusunu ilçemizde hırdavatçılık yapmakta olan Yakup Demir’e yönettik. Bu silah basit bir av fişeği ateşleme makinesinin olduğunu belirten Demir boru şeklindeki av fişeği haznesine emniyete aldıktan sonra koyduğumuz fişeği, ateşleme yapması için tetiğini çekerek bırakıyoruz, emniyet kilidini de açtıktan sonra ateşe hazır hale geliyor. Bu silahı istediğini sergi, hırdavatçı, av bayii gibi birçok işyerinden sadece 10 ila 15 Tl arasında temin edebileceğimizi ifade etti.

 

 

Artık Bu Can Son Olsun

 

 

Alternatifi var mı?

 

 

Konu hakkında bilgi aldığımız av bayii Vedat Yavuz bu silahın artık kullanılmaması gerektiğini, artık teknolojinin çok ilerlediği için bir çok alternatif ürün bulunduğunu, kendisinin bu ilkel silahı satmadığını söylerken ellerinde bu tehlikeli silaha alternatif sinyal verici bir cihaz bulunduğunu sadece pille çalışıp, piller 5 ay da uzun bir süre dayandığını, 500 metre kare alanda sinyaller sayesinde etkili olduğunu ifade etti.   Yavuz artık Bu Can Son Olsun diyerek bu tehlikeli silahın her yerde satılmaması gerektiğine ve yetkililer tarafından bu anlattığımız alternatif ürünler tanıtılıp teşvik edilmelidir ki umut ediyorum  Bu acı olaylar tekrar yaşanmaz dedi.

 

IHH

Bu haber 1487 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 1:38 pm A A
BENZER HABERLER