25° Kapalı

Ilgın’da trajikomik uyarı!

Ilgın Gündemi - Aralık 28, 2012 2:26 pm A A

Ilgın’da şehir merkezinde günde önünden binlerce kişinin geçtiği hiçbir güvenlik önlemi alınmayan 5 katlı boş bina yıkılmaya başladı. Milli gazetenin dünkü bölge haberine yer verildi haberin detayları ise şu şekildeydi.

Ilgın’da tehlikeli yıkım

   Ilgın Camiatik Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerende Kaymakamlık binası karşısında bulunan ve Ilgının en işlek caddesi üzerindeki Ilgın vergi dairesi başkanlığının boşaltmış olduğu bina balkonlarının yıkılmaya başlamasının ardından Türk filmlerini aratmayan trajikomik uyarıya ver verildi.

     

      Branda ile duvarına asılan yazıda “Dikkat Bu Binaya Yaklaşmak Tehlikelidir” uyarısına yer verildi. Fakat kaldırımdan günlük binlerce kişi geçiyor araç trafiğine açık olan caddede yine binlerce insan araçlarla seyahat ediyor. Uyarıdan başka hiçbir güvenlik önlemi alınmayan binaya bakıldığı zaman son katlarındaki balkonların bir kısmının yıkıldığı görünüyor her an yıkılması muhtemel olan binada hiçbir güvenlik önlemi alınmamış.

  

     Vergi dairesi yeni binasında hizmet vermeye devam ediyor. Fakat boşaltıp kaderine terk ettiği bina yıkılmaya devam ediyor. Balkonlarından yıkılmaya başlayan binada güvenlik önlemi alınmaması sebebi ile binlerce yaya ve araç trafiğine açık olan en işlek caddede olası bir faciadan endişe ediliyor. Metruk binanın yanında ise özel bir banka şubesi ve özel bir dershane, ılgın esnafından 20 ye yakın iş yeri de olası bir yıkılmada zarar görebilir. Esnaflar ise bu binanın bir an önce kontrollü bir şekilde yıkılması için yetkililerden gerekli işlemi yapması bekleniyor.Milli gazete

 

 

Bu haber 1457 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:26 pm A A
BENZER HABERLER