24° Kapalı

Ilgın spor ve sosyal tesisi yenileniyor

Ilgın Gündemi - Nisan 1, 2013 5:59 am A A

     İlçe Gençllik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne ait olan aynı zamanda Belediye’ye devrinin son etabında olan tesislerin bakım onarım ve iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

Başta Ilgın Belediyesinin amatör sporlara verdiği destek neticesinde alınan başarılı sonuçlar, yine Ilgın halkının ve gençlerinin sağlıklı yaşam ve spor yapma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için açtığı kursların yoğun ilgiyle karşılanması, bunun yanında Kaplıca Festivali kapsamında yapılan spor turnuvalarının halkın katılımıyla beraberlik içinde çoşkulu bir biçimde geçirilmesi; spor tesislerinin ve sosyal tesislerin önemini ortaya koymuştur.

Dolayısıyla tesislerin yapıldığı günden bu güne kadar hiç düşünülmeyen tüm donanımlarının tamamlanması ve hizmete sunulması için yoğun çabalar harcanmaktadır. Bu kapsamda ısı yalıtımı ve görünüm güzelliği için; Dış cephe kaplaması yapılmaktadır. Salon içerisinde NBA tipli potalar ile çok amaçlı skorbord monte edilmiştir.

Eldeki imkanlar dahilinde Spor tesislerinin bütün malzemeleri daha güncel versiyonlarıyla Ilgın halkının hizmetine sunulacaktır. Şehir stadı 1500 kişilik tribünü de ihale aşamasındadır.

Bu haber 1098 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 5:59 am A A
BENZER HABERLER