Açık

Ilgın Müftülüğünden Kapsamlı Yarışma

Ilgın Gündemi - Nisan 18, 2013 4:06 pm A A

Ilgın Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Bünyesinde Kur’an Kursları arası bilgi yarışması 

Düzenledi. Yarışma 17 NİSAN Çarşamba günü saat 13.30 de Kapalı Spor Salonunda Yapıldı.

    Yarışma Programı, Ilgın Kaymakamı Mehmet Öz, İlçe Müftüsü Şükür AKTOPRAK, Çiğil Belediye Başkanı H.Hüseyin YAKA , Daire Amirleri  Jüri üyeleri ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.      

   Yarışmaya Merkez Yavuz Selim K.Kursu, Y.Çiğil K.Kursu Ilıca K.Kursu Hz. Ebu Bekir K.Kursu

Çiğil K.Kursu, Geçit K.Kursu, Turabi K.Kursu,

   Argıthanı K.Kursu Eldeş Köyü K.Kursu, Orhaniye K.Kursu ve Nur K.Kursu katıldı. Ilgın Müftüsü Şükür AKTOPRAK, böyle  bir  yarışmayı düzelmekteki amaçlarının K.Kursları arasındaki performansı değerlendirmek merkez, kasaba, köydeki K.Kurslarımız arasında tanışmayı dayanışmayı birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu  söyledi.

   Her K.Kursundan Üçer kişinin katıldığı yarışmacılara Yirmişer soru soruldu.

   Çetin bir yarışmanın sonunda  Merkez Hz.Ebu Bekir K. Kursu İkiyüz puanla birinci, Merkez ılıca K.KursuYüz Doksan puanla ikinci Merkez Yavuz Selim Yüz Seksen puanla üçüncü oldu. Dereceye giren K.Kurslarına ödüllerini 20 NİSAN 2013 Cumartesi günü saat 20.00 Kapalı Spor Salonunda 

Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Zafer KOÇ’un Hz. Peygamber ve İnsan Onuru Konulu Konferansının ardından verileceği belirtildi.

    

     .

      İlçe Müftüsü Şükür AKTOPRAK kapanış konuşmasında bütün  K.Kurslarımızın çok iyi yarıştığını çok iyi hazırlandıklarını yeterlilik sınavlarındaki sorularla hemen hemen  aynı değerde sorular sorduklarını  K.Kurslarımızın bu sorulara doğru cevap vermeleri kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

       Göreve geldiklerinde  her sene  bir Kuran Kursu açma vaadinde bulunduklarını dört senede yedi K.Kursu açtıklarını söyleyip önümüzdeki yıllarda da yeni K.Kursları açacaklarını ve bu tür yarışmaları düzenlemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

       Yarışmaya katılan K.Kurslarımıza başarılarının devamını diledi ve bütün katılımcılara teşekkür etti.IHH

Bu haber 1242 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 4:06 pm A A
BENZER HABERLER