17° Açık

Ilgın’daki Türban Tutanağına İlk Tepki

Ilgın Gündemi - Ekim 2, 2013 8:23 pm A A

ILGIN’DA Kİ 28 ŞUBAT UZANTILARINI KINIYORUZ!

Bugünler de 28 Şubat’ın yargılanması ve Demokratikleşme paketlerinin uçuştuğu bir zaman dilimindeyiz. Ancak, bakıyoruz ki 28 Şubat kalıntısı yönetmelikler ve zihniyetler yüzünden hala en İnsani Hak olan, kılık ve kıyafet üzerindeki yasakların devam ettiğini görmekteyiz.
Şeytani bir istek olan ortaçağ zihniyeti çıplaklık ve yozlaşmayı reddedip, Rahmani istek olan, iffeti korumanın başlangıcı olan başörtüsünün engellendiğini görmekteyiz.
Medeniyet ve ilim yuvası olması gereken okullarımız maalesef şeytani ideolojilerin ve ahlaksızlığın merkezleri haline getirilmiştir. İlçemiz ılgın da ki okullarımızda dahi yaygın bir şekilde olan uyuşturucu madde ve alkol bağımlılıkları, çarpık kız erkek öğrenci ilişkileri yaşanırken buna karşılık iffetini, ahlakını, ilmini ve gelecek neslini korumak isteyen öğrencilerimiz sadece Allah emrettiği için başlarını örten kızlarımız sanki 2. Sınıf vatandaş gibi dışlanmaya çalışılmıştır.
Mevcut yönetimin samimi olmayan başörtüsü yaklaşımlarına karşılık, mevcut okul idarelerinin ideolojik ve anlayışsız yaklaşımlarına rağmen, sadece Allah’ın emrini yerine getirmek isteyen kız öğrencilerimizi tebrik edip, yanlarında olduklarımızı beyan etmek istiyoruz.
Bu hukuksuz ve anti demokratik yönetmelikleri uygulayan Ilgın Anadolu Lisesi yönetimini kınıyoruz ve bu uygulamanın bir an önce kaldırılmasını istediğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.

ANADOLU GENÇLİK DERGİSİ
ILGIN TEMSİLCİLİĞİ

Bu haber 2107 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:23 pm A A
BENZER HABERLER