20° Kapalı

Ilgın’daki sahte altınla dolandırıcılık iddiasına 5 tutuklama

Ekonomi - Mart 7, 2016 12:50 pm A A

Konya’da inşaat işçisine sahte altın satmaktan gözaltına alınan Suriye uyruklu 5 kişi tutuklanırken, 1 kişi ise serbest bırakıldı.

Mersin’den ticari taksi tutarak Ilgın’a gelen Suriye uyruklu E.M. (21), ve arkadaşları ilçede daha önce inşaatlarda birlikte çalıştığı Hakan B’ye 576 sahte Reşat altınını 50 bin liraya sattığı gerekçesi ile Karapınar ilçesinde yakalanarak göz altına alınmıştı.

Ilgın Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlıların tercüman eşliğinde ifadeleri alındıktan sonra Ilgın Adliyesine sevk edildiler.  Cumhuriyet Savcılığında da ifadeleri alınan zanlılar nöbetçi mahkemeye çıkartıldı.

Nöbetçi mahkemece taksici M.K. Adli kontrol uygulanarak serbest bırakılırken, Suriye uyruklu  İ.H. (22), M.A. (32), E.M. (21), H.B. (29) ve K.B. (31) tutuklandı.

Araçta çıkan 49 bin 800 liraya el konulurken, tutuklanan zanlılar Akşehir ceza evine gönderildi.

Olayı geçmişi

Mersin’den taksiyle Ilgın’a gelen Suriye uyruklu E.M. (21), ilçede daha önce inşaatlarda birlikte çalıştığı Hakan B’ye 576 sahte Reşat altınını 50 bin liraya sattı.

Kuyumcuya giden Hakan B, altınların sahte olduğunu öğrenince durumu polise bildirdi.

Harekete geçen ekipler, plakası tespit edilen taksiyi Karapınar ilçesinde durdurdu. Sürücü M.K. ile araçtaki Suriye uyruklu İ.H. (22), M.A. (32), E.M. (21), H.B. (29) ve K.B. (31) gözaltına almıştı.

Kaynaklar; Hürriyet/AA/ Haberbültenleri

Bu haber 1476 kez okundu.
Ekonomi - 12:50 pm A A
BENZER HABERLER