Dolar : Alış : 5.3412 / Satış : 5.3508
Euro : Alış : 6.0565 / Satış : 6.0674
HAVA DURUMU
hava durumu

konya10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 2696 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın’da Tüm Çocuklar Yüzme Öğreniyor ‘KAYITLAR DEVAM EDİYOR’

27 Temmuz 2018 - 843 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Ilgın’da Tüm Çocuklar Yüzme Öğreniyor ‘KAYITLAR DEVAM EDİYOR’
Ilgın’da Tüm Çocuklar Yüzme Öğreniyor ‘KAYITLAR DEVAM EDİYOR’

Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya’da Yüzmeyen Çocuk / Genç Kalmasın” projesinin başvurularını devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında şehir merkezindeki ve ilçelerdeki okullara kurulan 45 portatif havuz ve 10 aquaparkta on binlerce çocuk yüzme öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen “Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın” projesi yoğun ilgi görüyor.

6-14 yaş arası on binlerce çocuğa yüzme öğretmek için yola çıkılan proje kapsamında il merkezinde 20 ve ilçelerde 25 okulun bahçesine 45 portatif yüzme havuzu ile 10 aquapark kuruldu. Çocukların yaş gruplarına göre düzenlenen seanslarda kızlar ve erkekler ayrı havuzlarda yüzme eğitimi almaya başladı.

Ilgın’da da 15 Temmuz İlkokulu ve Şehit Hüseyin Aksoy Lisesi’nde ücretsiz yüzme havuzu fırsatından 7-16 yaş grubundaki erkek çocukları faydalanabilirler. Kayıtlar Ilgın KOMEK Kurs Merkezi’nde devam ediyor.

“Yüzlerce çocuk gönlünce eğleniyor”

Kurulan havuzlarda  kavurucu yaz sıcaklarında hem serinleyen hem de gönlünce eğlenen çocuklar verilen hizmet dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın projesinin kayıtlarının eğitim süresince devam edeceği belirtildi. Veliler Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sayfası olan www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden çocuklarını ücretsiz kolayca kayıt ettirebiliyor. Kayıt esnasında Veli İzin Dilekçe Formu imzalanarak, yüzme kıyafetleri ile birlikte gidilen ilk seansta havuzdaki görevlilere teslim edilmesi gerekiyor.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar