-2° Az bulutlu

Ilgın’da Termal Tesislerde Tatil Bereketi

Ilgın Gündemi - Ocak 30, 2017 2:11 pm A A

“Kaplıca Diyarı” olarak nitelendirilen, suyuyla birçok rahatsızlığa şifa dağıtan Ilgın’daki tesislerde Sömestir tatilinde rezervasyonlarında doluluk oranları yüzde 100’e ulaştı.

Türkiye’de kaplıca turizminin en önemli merkezi konumunda olan ve “Kaplıca Diyarı” olarak adlandırılan, sıcak suyun kalitesi ile sağlık sunan termal oteller sömestir tatilinde yüz de 100 doluluk oranını yakaladı.

Kaplıca ve sağlık turizmi denilince ilk akla gelen kaplıcalar arasında yer alan Ilgın Kaplıcaları, sahip olduğu potansiyelle her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Alaaddin Keykubad döneminde ilk Türk Hamamı olarak yapılan Ilgın Kaplıcaları 800 yıldır içilebilir özelliğinin yanında, taşıdığı minerallerce de birçok hastalığa şifadır. Evliya çelebi seyahatnamesinde yer alan ve bazı kitaplarda “şifa merkezi” olarak geçen, Ilgın Kaplıcaları suyunda az miktarda tuz bulunması sebebiyle  Göz, sinir sistemi hastalıkları, felç ile akciğer, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, deri, cilt hastalıkları ve yara iyileşmelerine iyi geldiği bilinmektedir.

Özellikle sonbahar ve kış aylarında hafta sonları tatilcilerle dolup taşan, ülkenin dört bir yanından misafirlerini ağırlayan “Kaplıca Diyarı”,  Sömestir tatilinde yoğun günler yaşıyor.

Rezervasyonlar doldu

Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediyeye ait  otellerde sömestir tatilinde yönelik yüzde 50 indirim kampanyası yapıldığını söyledi.

Sömestir tatilinde yüzde 100 doluluğu sağladıklarını ifade eden Karahan, şunları kaydetti:

“Şu anda otellerimiz yüzde yüz dolu.  Sömestir tatili  itibarıyla bütün otellerimizde yüzde 100 doluluk yaşıyoruz. Gayemiz, Ilgın Kaplıcalarını hem Türkiye’de hem dünyada belli bir yere getirmek. Adından söz ettirmektir. Otellerimiz ve kentimizin altyapısı gittikçe gelişiyor. İnşallah bütün kamu kurumlarıyla el ele vererek, Kaplıca Diyarı Ilgın’ı en iyi yerlere getiririz.” ifadesini kullandı.

Bu haber 1355 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:11 pm A A
BENZER HABERLER