25° Kapalı

Ilgın’da Şehitler için yürüyüş

Ilgın Gündemi - Ağustos 28, 2015 6:23 pm A A

Ilgın’da, son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bir araya gelen vatandaşlar, terör olaylarını protesto etmek için toplanarak terörü lanetlediler. Daha sonra yürüyüşe geçen grup, tekbir getirerek ve sloganlar atarak, Muhsin Yazıcıoğlu caddesi üzerinden Dutlu Kahve meydanına kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Müslüman uyuma şehidine sahip çık”, “vatan sana canım feda” , hepimiz Mehmet’iz, hepimiz askeriz” şeklinde sloganlar atan gruba zaman zaman çevredeki vatandaşların da alkışlarla destek verdiği görüldü.

Yürüyüşün sonunda Dutlu Kahve meydanında grup adına basın açıklaması yapan, Bilge Hanımlar Derneği Ilgın Başkanı Mariye Teke Türk milletinin sabrının kalmadığını belirterek, “Türk Milleti dimdik ayaktadır. Aynı zamanda haklı olarak öfke içerisindedir. Ülkemizin terörden arındırılması için sorumluluk almaya hazırız. Bu yürüyüş sadece bir başlangıç olacaktır. Teröre karşı ortak tavır sergilemeye devam edeceğiz. Biz Sivil Toplum Kuruluşları olarak terörü şiddetle kınıyoruz ve Kimse unutmasın ki Türk milleti ayaklandıktan sonra hiçbir güç Türk milletini durduramayacaktır” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atan grup, daha sonra olaysız biçimde dağıldı.

Bu haber 1280 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 6:23 pm A A
BENZER HABERLER