Parçalı az bulutlu

Ilgın’da Şehitler İçin, “Teröre Lanet Mitingi” Düzenlenecek

Ilgın Gündemi - Ağustos 27, 2015 1:40 pm A A

Cuma günü, Cuma Namazı çıkışında Ilgın’da “Teröre Lanet Mitingi” düzenleniyor.

Türkiye genelinde son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto amacıyla Cuma günü saat 14:00 de Ilgın’da miting düzenlenecek.

Öncelikle İlçe Jandarma Komutanlığı önünden başlayan yürüyüş, Askerlerimize gül dağıtımı ile devam edecek, Dutlu Kahve Meydanına kadar sadece Türk Bayrakları’yla yürüyüş düzenlenecek. Ardından Meydanda basın açıklaması ve dua yapılacak.

Teröre Lanet Mitingi’ne destek veren Sivil Toplum Örgütleri, Siyasi Parti Teşkilatları birlikte teröre karşı birlikte olalım diyerek halka çağrı yaptılar. Yürüyüş ve basın açıklamasına tüm vatandaşları davet ederek teröre kaşı dur diyelim diyerek herkesin mitinge destek vermesi için davette bulundular.

Teröre Lanet Mitingi tertip komitesi başkanı Muhammet Fatih Taş ilginhakhaber.com a yaptığı özel açıklamada; “vatan, millet hassasiyeti olan herkes meydan da var olsun. Milli Birlik mitingimiz hiçbir siyasi partinin değil, Ilgın Halkının teröre karşı lanet mitingidir. Bu sebepten dolayıdır ki Ilgın Halkından  isteğim ev ve iş yerlerini miting günümüze kadar al bayrağımızla donatmalarıdır” dedi.

Taş, son olarak Vatanımız ve Aziz Şehitlerimizin hatırası için Cuma Namazı çıkışında (saat 14:00) İlçe Jandarma Komutanlığı önünde terörü bir ağızdan lanetlemek için bizimle birlikte olun çağrısında bulundu. IHH

Bu haber 1356 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 1:40 pm A A
BENZER HABERLER