Kapalı

Ilgın’da İstanbul’daki terör saldırısına tepki

Ilgın Gündemi - Aralık 11, 2016 10:46 pm A A

Konya’da, bir grup vatandaş düzenledikleri yürüyüş ve gıyabi cenaze namazı ile İstanbul’daki terör saldırısına tepki gösterdi.

Konya’nın Ilgın İlçesine sosyal medya aracılığı ile bir araya gelen vatandaşlar. Ilgın Kaymakamlı’ğı önünde toplandı. Grup, ellerindeki Türk bayrakları ve sloganlar eşliğinde Çukur Cami meydanına kadar yürüdü.

Saygı duruşunda bulunan ve ardından İstiklal Marşı’nı okuyan grup, burada şehitler için gıyabi cenaze namazı kılmak üzere Lala Mustafa Paşa Külliyesi Kurşunlu Cami’ye hareket etti. Grup burada cenaze namazı kılarak dua etti.

“Terörün karşısında dimdik duracağız. Milletimizin sağduyusu, birlik ve beraberlik içerisinde oluşu inşallah bu oyunları bozacaktır.  ”

Ilgın Müftüsü Abdurrahim Kocagöl, yaptığı açıklamasında, terör saldırısına tepki göstermek için toplandıklarını söyledi.

“Peygamber Efendimiz (s.a.v.)doğumuna tekamül eden, bu mübarek günde Ülkemizi yasa boyan menfur kalleşçe bir saldırıya şahit olduk. Yaklaşık 40 şehidimiz, 150 yakın yaralımız var.  Cenabı Hak şehitlerimize rahmet eylesin.  Ülkemizin düşmanı çok, bizden beklentisi olan birçok ülke var.  Bugün ise beklenti içerisindeler. Bunu bilen dış güçler Ülkemize karşı ciddi bir düşmanca tavır içerisine girmişlerdir. Bunu üzüntü ile müsaade ediyoruz. Ama milletimizin sağduyusu, birlik ve beraberlik içerisinde oluşu inşallah bu oyunları bozacaktır. Yine bu duyarlılık aracılığı ile halkımızın organize ettiği tepki yürüyüşünü ve gıyabi cenaze namazını kıldık, onlara dua ettik. Dolayısıyla buradan birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini buradan herkes görmüş oldu. Umarım bu son olur” dedi.

Gruba Ilgın’da merkezi bulunan Sivil Toplum Kuruluşları da destek verdi.

Akşam yatsı namazından sonra yine Lala Mustafa Paşa Külliyesi, Kurşunlu Cami de şehitlerin ruhuna Mevlid- i şerif okunacak.dsc_15171

dsc_15271

dsc_15391

dsc_15471

Bu haber 1096 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:46 pm A A
BENZER HABERLER