Dolar : Alış : 6.1383 / Satış : 6.1494
Euro : Alış : 6.6409 / Satış : 6.6529
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3124 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın’da hayvan pazarındaki şap karantinası sona erdi

23 Ocak 2020 - 581 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Ilgın’da hayvan pazarındaki şap karantinası sona erdi
Ilgın’da hayvan pazarındaki şap karantinası sona erdi

Konya’nın Ilgın ilçesinde yaklaşık 2 ay önce tespit edilen şap hastalığı nedeniyle karantina uygulanan canlı hayvan pazarı, yeniden küçükbaş ve büyükbaş hayvan giriş ve çıkışlarına açıldı.

Ilgın Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kara konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada ilçenin canlı hayvan pazarında uygulanan şap karantinasının sona ererek, pazarın yeniden küçükbaş ve büyükbaş hayvan giriş ve çıkışlarına açıldığını bildirdi.

Esentepe Mahallesi’nde bir üreticinin işletmesinde tespit edilen şap hastalığı nedeniyle hayvan giriş ve çıkışına kapatıldığını hatırlatan Kara şunları kaydetti;

“13 Aralıkta Esentepe Mahallesi’nde bir üreticinin işletmesinde tespit edilen şap hastalığı nedeniyle Ilgın Hayvan Pazarı hayvan giriş ve çıkışlarına kapatılmıştı. Ilgın Tarım ve Orman Müdürlüğü’müzün hastalığın kontrol altına alınarak, söndürüldüğünü açıklaması üzerine hayvan tekrar hayvan giriş ve çıkışına açılması uygun görülmüştür. Bölgenin en büyük Pazar payına sahip olan pazarımızın yeniden açılması tüm üreticilerimiz ve esnaflarımız tarafından sevinçle karşılanmıştır. Ilgın Ziraat Odası olarak yetiştirici ve esnafımıza hayırlı, bereketli kazançlar dilerim.”

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar