13° Açık

Ilgın’da “Halep’te İnsanlık Ölmesin” Kampanyası

Ilgın Gündemi - Aralık 19, 2016 2:27 pm A A

Konya’nın Ilgın ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) öncülüğündeki “Halep’te İnsanlık Ölmesin” Kampanyası kapsamında yardım toplama çalışmaları başladı.

Ilgın İlçe Müftüsü Abdurrahim Kocagöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde “Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyası için her camide, her mahallede yardım toplandığını söyledi.

Halep’teki sıkıntılı durumların sürdüğünü belirten Kocagöl, konuşmasında şunları kaydetti;

“Suriye’de Halep’teki zülüm altında olan Din kardeşlerimizin mağdur olmamaları için, öncelikli ihtiyaçlarını tespit ederek Ilgın’da böyle bir kampanya başlattık. İlçe Müftülüğü olarak bizde Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) aracılığı ile bu kampanya ya katıldık. Halkımızda da çok ciddi ilgi var. Evindeki kumbarasındaki parasını getiren küçük çocuklardan tutun da kendisi akşam pişireceği bir günlük kuru fasulyesini alıp gelen ve ben bugün yemesem de olur diyen insanlarımız var. Toplumdaki son safhasındaki bu duyarlılık bizi memnun ediyor. Bizim toplumumuzun genlerindeki olan yardım duygusu bizim kampanyamızla hat safaya ulaştığını gördük. İnşallah bu toplanan yardımlarla birlikte gidip yerine bizzat teslim etmeyi planlıyoruz.”

Kampanya da din görevlilerinin gönüllü olarak görev aldıklarını ifade eden Müftü Kocagöl. Her gün 4 kişinin yardım kabul yerinde nöbeti sürdürdüğünü belirtti.

“Bu kampanya kapsamında camilerimizden, Halep için topladığımız yardım miktarı 31 bin 250 lira oldu. Şu anda yine gıda maddesinden daha çok para geliyor. Çünkü halkımız bilinçli paranın daha önemli olduğunu biliyor. Para tüm ihtiyaçları karşılamada kullanılıyor. Kampanyamız AK Cami yanında bulunan yardım toplama merkezimizde bir hafta boyunca devam edecek. Kampanyamızda öncelikli ihtiyaçları para, un, kuru bakliyat ve battaniye olarak belirledik” dedi.

Halep şehrinde mağdur olan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için başlatılan kampanyaya bütün vatandaşların destek vermesini isteyen Kocagöl, yardım eden, kampanyaya destek olan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu haber 1056 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:27 pm A A
BENZER HABERLER