-0° Parçalı bulutlu

Ilgın’da 18 Mart Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

Ilgın Gündemi - Mart 18, 2017 12:35 pm A A

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla Ilgın Şehitliği’nde tören düzenlendi.

Ilgın Şehitliğindeki tören Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın çelenk sunumu ile başladı.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Jandarma personel Teğmen Ahmet Evren tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Evren Konuşmasında şunları kaydetti;

“Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna ya Şehit ol yada Gazi demek sureti ile Vatan’ın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Anne ve babalarımızdır. Çanakkale Zaferi Vatan’ın bütünlüğü ve Ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Türk ulusu bu Zafer le arka arkaya gelen acı olayların etkisiyle özgüvenini yeniden kazanmıştır. Çanakkale zaferi ile birlikte Şehitler günü olarak ta kutlanan bu anlamlı zafer gününde şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Müftü Vekili Uzman Vaiz Selman Konuk Şehitlerin ruhları için Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

Kutlama programına Kaymakam Yücel Gemici, Belediye Başkanı Mehmet Karahan, Karakol Komurtanı Jandarma Yüzbaşı Hüsnü Duran, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlamalar Sahib Ata Termal Otel’de devam etti.

Bu haber 1227 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 12:35 pm A A
BENZER HABERLER