21° Parçalı az bulutlu

Ilgın Ufka Yolculuk Ekibi Ödüllü Hadis Yarışmasını Tanıtıyor

Ilgın Gündemi - Ocak 10, 2016 2:09 pm A A

Ilgın Ufka Yolculuk Ekibi Ödüllü Hadis Yarışmasını Tanıtımlarını ve Kitap Dağıtımını Gerçekleştiriyor.

Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenlenen yarışmanın Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunan Ilgın ekibi ‘Ödüllü Hadis Yarışması’nın tanıtımlarını sürdürüyor.

Ufka Yolculuğun faaliyet ve çalışmalarını tanıtmak üzere İRFANDER  Üyesi Ilgın Sorumlusu Kadir Uçtu, sitemize açıklamada bulundu.

Hadis yarışması hakkında bilgi veren KadirUçtu “Kitap Okuma yarışması Ufka Yolculuğu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu birlikte organize edildiğini ifade ederek şunları kaydetti;

“Hz. Peygamber’in sözleri, yani hadisler, müminleri doğrudan cennete çıkaran en kestirme yoldur. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in yolu, “gidilecek en güzel yol” şeklinde tanımlanmaktadır: “En güzel söz Allah’ın Kitabı, en güzel yol Muhammed’in (sav) yoludur” (Buhari, Edeb, 70)

Kur’ân-ı Kerim’le birlikte hadisler, İslam toplumunun bin dört yüz yıldır ayakta duran bünyesinin omurgasını oluşturmaktadır. Bu yüzden Müslümanlar Kur’ân ve hadisi bir bütünün ayrılmaz parçaları olarak görmüşlerdir. Modern dönemde İslam dünyasının karşılaştığı ve yüzleştiği çok ciddi problemlere rağmen Hadis, Müslümanları ayakta tutan en önemli iki birleştirici unsurdan biri olmaya devam etmektedir.

İşte biz de bu amaçla Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.”

Uçtu, Konuşmasının devamında şöyle devam etti. “Yarışma kitabımız da; insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın ‘Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi’ kitabı olacak” dedi.

Merkezi Ödüllerin 16 Umre Ziyareti, 28 Tablet Bilgisayar ve 18.000 Tl para ödülü olduğu yarışmanın kayıtlarının UFKAYOLCULUK wep sitesinden online yapılabileceğini aktaran Uçtu, son kayıt tarihinin 21 Şubat 2016 Sınav tarihinin ise 3 Nisan 2016 olduğunu hatırlattı.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Tanıtım Filmi

20160110_125850 20160110_125902 20160109_120039

Bu haber 1431 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:09 pm A A
BENZER HABERLER