24° Parçalı az bulutlu

Ilgın Esnaf Odası’ndan zamansız yapılan asfalt çalışmasına tepki

Ilgın Gündemi - Eylül 7, 2016 12:53 pm A A

Konya’nın Ilgın İlçesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu üyeleri, zamansız yapılan asfalt çalışmasına tepki gösterdi.

 Ilgın Esnaf  Sanatkarlar Odası Başkanı Ertuğrul Parlak ve Yönetim Kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yapımına başlanan asfalt çalışmasının zamansız yapıldığını söyleyerek çalışmalara tepki gösterdi.

Başkan Parlak,  yönetim kurulu üyeleri ve bir grup esnafla çalışmaların başladığı Ulu Cami meydanına gelerek gazetecilere açıklama yaptı;

Parlak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ yaklaşık 2 yılı aşkın bir süredir çarşı merkezimizde alt yapı çalışmaları devam etmekte ve yollarımızın hali de işte görülüyor. Biz Ilgın Esnafı olarak hizmete hiçbir zaman karşı değiliz. Hizmetin yanındayız ve sonuna kadarda destekçisiyiz. Fakat hizmet eziyete dönüştürülmemelidir.  Bu cadde üzerinde 20 esnafın 10 şuanda kepenk kapatma noktasına gelmiştir. Yılda iki tane dini bayrama yaşıyoruz.  Geçen Ramazan Bayramı’nda da bu cadde de yine çalışma vardı. Zamansız yapılan çalışma nedeniyle esnafımız bırakın Bayram Bereketi’ni yaşamayı siftah itmeden işyerini kapattı. İşte Kurban Bayramı arefesindeyiz yolumuzun durumu ortada. Çalışmanın bana bir açıklamasını yapın esnaf iki yıl toza sabretmiş durumdaydı zaten, maden yapacaksınız bir hafta daha sabredin bu esnaf bayram alış verişini rahat rahat yapsın. Şimdi kazılan caddeden ne araç nede yaya geçiyor. Tamam, hizmet gelecek ama hizmet gelirken de bize eziyet etmeyin. Esnaf  bağkur  ve kirasını ödeyemiyor bu esnafın mağduriyetini kim giderecek. 4 gözle bayram bekliyordu oda hayal oldu” dedi.

Başkan Parlak, 3 yıl önce başlayan Ulu Cami restorasyonuna da değinerek inşaatın ve yol çalışmasının bir an önce tamamlanması için yetkililerden ve siyasilerden yardım istedi.

Bu haber 1892 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 12:53 pm A A
BENZER HABERLER