Kapalı

Ilgın Belediyesi yeni hizmet binasına taşındı

Ilgın Gündemi - Ocak 23, 2017 10:52 am A A

Ilgın Belediyesi’nin yeni binasında hizmet vermeye başladığı bildirildi.

Hükümet Konağının, yeni hizmet yerine taşınması ile boşalan binaya Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları başlatıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Karahan gazetecilere yaptığı açıklamada,  Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerindeki restorasyon çalışmaları tamamlanan yeni hizmet binasının faaliyete geçmesi ile belediyenin yeni binaya taşındığı aktardı.

Belediyenin bundan sonraki çalışmalarını yeni binasında sürdüreceği belirtilen Belediye Başkanı Mehmet Karahan yaptığı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

“Yeni hizmet binamız daha verimli olacak. Vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet verebilmek için daha büyük bir belediye binasına ihtiyaç vardı. Bu sorun sonunda giderildi. Binaya taşınma neredeyse tamamlandı. Birkaç tane birimimizin taşınma çalışmaları devam ediyor. Herkesin merak konusu boşattığımız belediye binamızın bulunduğu arsaya ise Kültür Merkezi inşaatına başlayacağız. İlçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Yapmış olduğumuz çalışmalar Milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca bize restorasyon çalışmalarında desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e teşekkür ederim” dedi.

Bu haber 1249 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:52 am A A
BENZER HABERLER