Açık

İhh İnsani Yardım Vakfı Ilgın Temsilciliği açıldı

Ilgın Gündemi - Mart 6, 2016 5:43 pm A A

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Ilgın Temsilciliği açıldı.

Açılışta konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç şunları kaydetti; “ Öncelikle Konya benim en çok ziyaret ettiğim ildir. Artık ilçelerine de gelmeye başladık. Öncelikle siz söylemek istediğim, Ilgın’ımızda hiçbir tane yetim başı okşanmadan kalmasın. Hiçbir tane dul ablamız ziyaret edilmeden Filistin’e, Moro’ya gelmeyin. Öncelikle Ilgın’ın ihtiyaçları ile koşturun.  Biz kurulduğumuz 1992 yılında merhameti paylaştırmayı söyledik. Dünya’nın tüm Müslümanları ile merhametimizi paylaşalım, ama kendi bulunduğumuz yerdeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi unutmayalım. Çoğu zaman ihtiyaç, yetimin başını okşayarak yalnız olmadığını söyleye bilmektir. Bu konuda Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v şöyle buyurmuştur ‘Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır’ buyurmuşturdedi.

Oruç;  “Bir zamanlar atalarımız kılıçla Dünya’nın her tarafına dinimizi götürdüler. Şimdi bu dönemde de onların torunları merhametle Dünya’nın her tarafına tekrar gidiyorlar ve insanlığa hizmet ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Açılış törenine, Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici, Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral, Müftü Abdurrahim Kocagöl, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi parti temsilcileri, İHH Konya Şubesi Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal,   İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ve çok sayıda davetli katıldı.DSC_0425DSC_0381

Bu haber 1391 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 5:43 pm A A
BENZER HABERLER