-0° Parçalı bulutlu

Hüyük’ün talihi değişecek

Ülke Gündemi - Kasım 20, 2013 9:46 pm A A

Saadet Partisi Hüyük Belediye Başkan Adayı Tevfik Küçükgünay oldu

Küçükgünay, “Hüyük’ü projeleriyle örnek ilçe yapacak olan Milli Görüş kadrolarıdır. Seçildiğimiz takdirde Hüyük’te yapacağımız hizmetler Konya’nın diğer ilçelerine örnek olacaktır” dedi

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı Hüyük Belediye başkan adayını kamuoyuna tanıttı. Uzun yıllar Milli Görüş kadrolarında çeşitli görevlerde yer alan Tevfik Küçükgünay, Hüyük Belediye Başkanı Adayı oldu. Tanıtım toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen ve il yöneticileri katıldı.

BELEDİYECİLİK VİZYON İŞİDİR

Milli Görüş belediyeciliğinin önemine dikkat çeken Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, parti olarak halkı, usta isimlerle buluşturmaya çalıştıklarını söyledi. “1989 yılında başlayan Milli Görüş belediyeciliğimizle Türkiye’nin birçok vilayetinde olduğu gibi Konya’da da birçok belediyeyi kazandık” diyen Şen, şunları kaydetti: “Belediyeciliğimiz döneminde yaptığımız hizmetlerle örnek olduk. Konya merkez ve ilçelerinde önemli hizmetlerde bulunduk. Ancak 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde halkımız yatırım gelir, kalkınırız düşüncesiyle iktidar partisine oy verdi. 10 yıllık süreç içine baktığımızda ise halkımız oy verdiği belediye başkanlarından beklediğini yatırımları ve kalkınmayı bulamadı. Belediyecilik vizyon işidir, gönül işidir, sevgi işidir, kararlılıktır. İşte Milli Görüş olarak vurguladığımız nokta burasıdır. Bizler sırf belediyeleri alalım diye seçimlere girmiyoruz. Hemşehrilerimize en iyi hizmeti nasıl sağlarız diyerek seçime giriyoruz. Adaylarımızı da bu noktada bilgili, tecrübeli, kararlı, hizmet edecek şekilde belirliyoruz. Saadet Partisi olarak hedefimiz hizmettir. Hemşehrilerimizin bunu görerek oy vermelerini, iktidar partisi adaylarına oy vererek kalkınamayacaklarını görmelerini istiyoruz.” Konya’da ilk defa belediyelerin bankalardan kredi alarak hizmet yaptığını dile getiren Şen, “Bankalardan alınan faizli krediler ile hizmet yapmanın gayreti içinde belediyeler. Demek ki belediyenin iktidarda olması çok önemli değil. Çok sayıda ilçe belediyesi maaşları dahi ödemekte zorlanıyor. Bazı başkanlar sadece belediyeye gidip geliyor. Yaptıkları bir hizmet yok. Demek ki işin aslı bu değilmiş. Milli Görüş kadroları hem merkez yönetimde hem de yerel yönetimlerde kendilerini bu yönüyle de ispat etmiş durumda. Bu açıdan Hüyük ilçesinin de kalkınması için Hüyüklü hemşehrilerimizi Saadet Partisi’ne oy vermeye çağırıyorum. Hüyük’ün kaderi Milli Görüşte’dir. 24 yıldır atıl vaziyette olan sadece kaldırım taşlarının değiştirilmesiyle gelişmeye çalışan Hüyük’ü makus talihinden uzaklaştırma zamanı gelmiştir. Yerel seçimler bu anlamda tüm ilçeler için bir kader seçimi olacaktır” dedi.

HÜYÜK GELİŞMEYE AÇIK BİR İLÇE

Saadet Partisi Hüyük Belediye Başkanı Adayı Tevfik Küçükgünay da 24 yıldır ilçe olan ancak bugüne kadar gelişemeyen Hüyük’ün kaderini değiştirmek için aday olduğunu ifade etti. “Son 10 yıldır Hüyük, halkı beklediği yatırım ve kalkınmayı görememiştir” diyen Küçükgünay, “Ekonomik, sosyal, kültürel ve çevre düzenlemesi açısından Hüyük, geri kalmış vaziyettedir. Geniş tarım arazilerimiz olmasına rağmen yanındaki Beyşehir Gölü’nden su bile getirememiştir. 30 bin olan nüfusu alt ve üst yatırımlar gelmediği için verilen göçlerle 19 bine düşmüştür. Toprak suyla buluşsa ve bölgede tarım faaliyeti tekrar atsa göç mutlaka duracaktır. Tarımın gelişmesi demek tarıma dayalı tesislerin kurulmasının da önünü açacaktır. Böylece ilçede işsizliğin de önüne büyük ölçüde geçilecektir. Hüyük, coğrafi konumu itibariyle gelişmeye açık bir ilçedir. Saadet Partisi olarak gelişmesinin önündeki ana hamleleri başlatma noktasında hemşehrilerimizden destek istiyorum” ifadelerini kullandı. “Hüyük’te yılllardır taş döşenip, taş kaldırılıyor” ifadelerini kullanan Küçükgünay, “Bu işi zaten muhtarlar yapmaktadır. Bu açıdan hemşehrilerime tavsiyem muhtar seçmiyorsunuz, belediye başkanı seçiyorsunuz. Seçeceğiniz aday tecrübeli, bilgili, vizyon sahibi olmalı, ya değilse iktidar partisinden olması çok önemli değildir. İktidar partisine oy vermeniz, çok fazla anlam ifade etmez ki, 10 yıldır bu çok açık ortadadır. Hüyük’ün artık küçülmeye değil büyümeye ihtiyacı vardır. Hizmet aşkıyla yola çıktık ve başkan seçilirsem aynı aşk ve heyecanla hemşehrimle birlikte Hüyük’ü kalkındıracağız. Hüyük’ün makus talihinin değişmesi zamanı gelmiştir, bunu değiştirecek olanda 29 Mart’taki yerel seçimde hemşehrilerim olacaktır” diye konuştu. Hüyüklü kadınları da göreve çağıran Küçükgünay, hanımlara dönük, onların sosyal aktivitelerini arttıracak projeler de hazırladıklarını belirterek, bu anlamda yerel seçimde Milli Görüş’ün kazanması için desteklerini istedi.
Konyayenigün

Bu haber 1635 kez okundu.
Ülke Gündemi - 9:46 pm A A
BENZER HABERLER