24° Parçalı az bulutlu

Hasan UZUN Bugün Adaylığını Açıkladı

Ilgın Gündemi - Kasım 1, 2013 8:17 pm A A

inşaat mühendisi Hasan UZUN bugün partisinde düzenlediği basın toplantısıyla aday adaylığını resmen açıkladı.

Basın toplantısı ve aday adaylığı açıklamasında partisinin yönetim kurulu, kendisini seven çok sayıda vatandaş katıldı. Ak parti Ilgın Belediye Başkan aday adayı Hasan UZUN kimdir?

1973 yılında Konya’da dünyaya gelen Hasan UZUN sırasıyla 1984’te Ilgın Cumhuriyet İlkokulu’ndan, 1987’de Ilgın Lisesi Ortaokulu’ndan, 1990’da Ilgın Lisesi’nden ve 1996’da Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
Eğitim döneminin ilk yıllarından itibaren memleket olarak benimsediği Ilgın’da bugüne uzanan dostluklar kuran Hasan UZUN meslek yaşamına genç bir İnşaat Mühendisi olarak 1996-1997 yılları arasında şantiyelerde başladı. 1998’de vatani görevini yerine getirmek üzere Yedek Subay olarak Siirt –Baykan Askerlik Şubesi’ne atanan Hasan UZUN bu kutsal görevi Askerlik Şubesi Başkanvekili olarak Teğmen rütbesiyle tamamladı. İnşaat sektöründe yürüttüğü özgün çalışmalar ve genç yaşına rağmen edindiği tecrübeler kendisine Ilgın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde İnşaat Mühendisi olarak memleketine hizmet etme imkânı sundu.
Belediyecilik çalışmalarının ardından 1999’da rektörlük oluruyla Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü’ne öğretim elemanı olarak atanan Hasan UZUN, İnşaat Bölümü; İnşaat Teknolojisi ve Yapı Denetimi Programları’nda Metraj ve Keşif İşleri, Teknik Resim, Yapı Statiği, Proje Uygulamaları, Genel ve Teknik İletişim derslerini verdi. Yoğun akademik çalışmalarının neticesinde 2007’de Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Hasan UZUN, aynı okulda Yönetim ve Organizasyon Bölümü; Yerel Yönetimler Programı’nda Belediyecilik Hizmetleri, Halkla İlişkiler, Kentleşme ve Çevre Sorunları, İstatistik derslerini de verdi.
Selçuk Üniversitesi bünyesinde öğretim elemanı olarak sayısı on bini aşan öğrencinin eğitiminde aktif rol üstlenen Hasan UZUN aynı kurumda Yüksekokul Müdür Yardımcılığı gibi idari görevler de yürüttü.
Evli ve iki çocuk babası olan Hasan UZUN 2013 Ekim ayında bu görevlerinden ayrılarak halen yaşadığı ve çok sevdiği Ilgın’a hizmet etmek, Ilgın Belediyesi’nin imkânlarını geliştirmek, belediyecilikte çıtayı yükseltmek ve tecrübelerini hemşerilerinin hizmetine sunmak amacıyla 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde AK Parti’den Ilgın Belediye Başkan Aday Adayı oldu. IHH

Bu haber 3459 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:17 pm A A
BENZER HABERLER