19° Kapalı

Halk Oylamasına Doğru “Halaçoğlu ve Fevzioğlu Ilgın’da”

Ilgın Gündemi - Mart 2, 2017 10:44 am A A

16 Nisan’da yapılacak halk oylaması süreciyle ilgili olarak Ilgın’da konferans düzenlendi.

Vuslat Düğün ve Kongre Salonu’nda, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması (referandum) süreciyle ilgili verilen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Konferans katılımcıların tanıtılması ile devam etti.

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasıyla ilgili yapılan değişiklikler hakkında bilgi veren Milliyetçi Harekat Partisi Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;

“Bugün Ilgın’dayız geliş sebebimiz önümüzdeki yapılacak olan referandum ile ilgili yapılan değişiklikleri tanıtma amacıyla buradayız. Diğer taraftan da bütün halkımızı evet veya hayır diyenleri ayırt etmek, ayrıştırmak yerine kucaklayıcı bir tavır içerisinde olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Ilgın’da da geniş bir katılımla değişikliklerle ilgili çekincelerimizi vatandaşlarımıza aktardık” İfadelerini kullandı.

Halaçoğlun dan sonra kürsüye gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Fevzioğlu ise yeni anayasayla neler değişeceği konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Konferans sonunda Halaçoğlu ve Fevzioğlu katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konferansa, Milliyetçi Harekat Partisi İlçe Başkanı Hafız Ali Mercan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tahir Dilek, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu haber 1171 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:44 am A A
BENZER HABERLER