17° Açık

“Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyası 6 tır yardım gönderildi.

Ilgın Gündemi - Aralık 27, 2016 4:33 pm A A

Konya’nın Ilgın İlçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında vatandaşların ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle toplanan 6 tır yardım malzemesi, Halep’ten tahliye edilen Suriyelilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Ilgın Müftülüğü öncülüğünde başlatılan kampanya ile çeşitli sivil toplum kuruluşları, oda ve borsaların, vatandaşların katkılarıyla toplanan 6 tır yardım malzemesinin gönderilmesi dolayısıyla yardım toplama merkezi önünde tören düzenlendi.

İlçe Müftüsü Abdurrahim Kocagöl, törende yaptığı konuşmada, “Bizim millet olarak bir özelliğimiz var. Bu özelliğimiz ise nerde bir mazlum ve mağdur varsa bu aziz ve necip millet orda hazır ve nazır olur. Kim dünyanın neresinde olursa olsun bir sıkıntıya düştüyse bu millet oraya hemen yardım elini uzatır. Bu bahsettiğim necip millet bu duygularla 10 gün süren kampanyamıza 125 bin TL nakit para ve un, bakliyat, battaniye başta olmak üzerede 6 tır yardım malzemesi doldurarak yardım severliğini gösterdi. Kampanyamıza destek olan vatandaşlarımıza ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Yardım tırları okunun Kuranı Kerim tilavetinin ardından, İmam Hatip Ayhan Battır’ın duasının ardından Halep’e gönderildi.

Törene Kaymakam Yücel Gemici, Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Tiftikçi, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüsnü Duran, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda hayırsever katıldı.

Bu haber 1179 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 4:33 pm A A
BENZER HABERLER