21° Parçalı az bulutlu

Hakkını ararsan belanı bulursun’ bankacılığı!

Ülke Gündemi - Aralık 3, 2012 11:08 am A A

Al aidatını ver kartını

Kredi kartına aidatta son nokta… Hakem heyetine başvurarak 6 yıldır ödediği ücreti geri almaya hak kazanan Şeref Meteoğlu, ‘ceb’ine gelen mesajla şoke oldu; aidatı vereceğiz ancak kartınız da iptal

Banka kartlarına ödenen aidatlarla ilgili tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Yalova’da yaşayan Şeref Meteoğlu yaklaşık bir buçuk ay önce Hakem Heyeti’ne başvurarak 6 yıldır müşterisi olduğu bankanın yıllık aidatları geri ödemesini talep etti. Meteoğlu hukuk mücadelesini kazandı ancak beraberindeki gelişmeler karşısında hayrete düştü. Çünkü bankası kart aidatlarının kendisine geri ödeneceğini ancak politika gereği kartının iptal edildiğini bildirdi.

BORCUM DA PEŞİN Mİ

Gelişmeyi cep telefonuna gelen mesajla öğrenen Meteoğlu, ‘Yıllardır kredi kartını kullandığım, kredi çektiğim ve borçlarımı zamanında hatta önce ödediğim banka, gönderdiği mesajla kartımı iptal etti’ dedi.

Ödediğim aidatlar halen iade edilmedi’ diyen Meteoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Şimdi çektiğim kredinin borcunun ne olacağını merak ediyo rum. Onları da dedikleri gibi kampanyaları iptal ederek peşin mi isteyecekler, yoksa eskisi gibi mi ödemeye devam edeceğim. Tek taraflı olarak sözleşmeye aykırı hareket ediyorlar.

Banka – müşteri ilişkisi ‘cep’te bitti

BANKADAN Şeref Meteoğlu’nun telefonuna gelen mesajda ‘Kredi kartı ücretiniz/ücretleriniz Hakem Heyeti kararı ile iade edilmiştir. Kredi kartınız ve varsa bağlı talimat/ kampanyalar ise politikamız gereğince iptal edilmiştir’ deniliyordu.

AKŞAM

Bu haber 1560 kez okundu.
Ülke Gündemi - 11:08 am A A
BENZER HABERLER