Açık

Hacı Ahmet Özdemir Ilgın’da

Ilgın Gündemi - Mart 12, 2017 1:03 pm A A

Halk oylamasına doğru

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında Ilgın’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Cuma namazını Lala Mustafa Paşa Külliyesi Kurşunlu Cami’de kılan Özdemir, namaz çıkışı vatandaşlarla sohbet etti .

Özdemir, daha sonra Ilgın Belediyesi’ne ait Sahib Ata Termal Otel de düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hakkında da bilgi verdi.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mehmet Karahan şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizde ki ve dünyada ki gelişmeler bir sistem değişikliğini zaruri kılmıştır. Daha güçlü ve hızla karar alabilen bir yönetim, artık Ülkemizin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Oldukça kötü koalisyon tecrübeleri geçirmiş bir ülkeyiz. 25 günlük ömrü olan hükümetler dahi olmuştur. Bu koalisyonlarla ülkemizi istediği gibi manipüle ettiler. Biz istiyoruz ki, artık dış güçlerin ve onların maşalarının rahatlıkla manipüle ettikleri, bir gazete manşetiyle istedikleri hükümeti yıkıp yenisini kurdukları bir sistem değil, milletin getirdiği milletin götürdüğü hükümetler istiyoruz.”

Anayasa değişikliğinin ülkenin geleceği için çok önemli değişiklikler olduğunu aktaran Özdemir, Konuşmasında şunları kaydetti:

“Bu değişikliklerle darbeci ruhun, vesayetçi anlayışın izlerini anayasamızdan siliyoruz, Anayasamız daha demokratik hale geliyor, Cumhuriyetimiz daha da güçleniyor, bu değişiklikle meclis daha da güçlü olacak, koalisyonlar tarihe karışacak, istikrar sürekli, kalkınma hızlı olacak” dedi.

Ziyarete Belediye Başkanı Mehmet Karahan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Erten, Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Programın sonunda Özdemir, yeni binasına taşınan Ilgın Belediyesine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Belediye binasında 15 Temmuz Şehitleri anısına yapılan panoda incelemede bulundu.

Özdemir, baba ocağı Çavuşcugöl’e gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Bu haber 1276 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 1:03 pm A A
BENZER HABERLER