16° Kapalı

Gülen tehdit mi ediliyor? Şok iddia!

Ülke Gündemi - Aralık 11, 2013 10:09 am A A

Ünlü hukukçu Kezban Hatemi Gülen’in dönmek istediğini ancak engellendiğini söyleyerek “Tehdit mi ediliyor?” diye sordu.

Hükümet ve cemaat arasındaki gerilim giderek büyüyor. Yakında kasetlerin ortaya ıkacağı söylentisi gerilimin dozunu arttırdı. Bunun üzerine geçtiğimiz gün Fetullah Gülen’in ‘Komploya uğrayacak kişiyi uyardım’ açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

AHaber’de yayınlanan programa katılan Akil İnsanlar Heyeti’nde de bulunmuş olan ünlü hukukçu Kezban Hatemi çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

GÜLEN DÖNMEK İSTİYOR

Hatemi “Adamcağıza acaba zorla mı, silah zoruyla mı söyletiyorlar. Baskı alında olduğunu tek bir valizi olduğunu o valizi ikide bir eline alıp ‘Bırakın beni’ dediğini biliyorum. Hem de çok yakınlarından biliyorum” dedi.

PARTİ KURUN SİYASET YAPIN

Hatemi cemaatin siyasete girmesini işaret ederek şunları söyledi: “Ben derin yapılanmaları karşıyım kimsenin bu ülkenin geleceğini ipotek altına almaya hakkı yok. Kimsi iktidarını paylaşmaz. Seçimle gelen seçimle gider. Eğer siyasi fonksiyonu olmasını isteyen kim varsa parti kurar ve yerini alır”

Fethullah Gülen,sohbetinde üst düzey bir ismin yasak ilişki yaşadığını ve bunu engellemeye çalıştığını söyledi. Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden Akgündüz Gülen’in Türkiye’ye gelememesiyle ilgili bomba bir iddia ortaya attı.

Bu haber 1571 kez okundu.
Ülke Gündemi - 10:09 am A A
BENZER HABERLER