Açık

Kültür sarayında bu akşam Mekke’nin fethi yeniden yaşanacak

Ilgın Gündemi - Aralık 31, 2012 6:45 am A A

“Geleceğiz O Günü Bekle, Geleceğiz Birgün Elbette” Anadolu Gençlik Dergisi Ilgın Temsilciliğinin geleneksel hale getirdiği “Mekke’nin Fethi ve Gençlik Gecesi” programı bu akşam (yılbaşı gecesi) büyük bir heyecanla kutlayacak.

 Anadolu Gençlik Derneği Ilgın şube başkanı Mazhar Turgut açıklamasında şu sözlere yer verdi. Her yıl Kutlu Doğum ve Mekke’nin Fethi programını İlçemizde büyük bir coşkuyla kutlayarak Ilgın ve gençler için yeni bir heyecan oluşturan Anadolu Gençlik çalışmalarına devam etmektedir. 1 Ocak 630 yılında Peygamber Efendimizin(as) ve Ashabı Kiram(ra) tarafından  karanlık ve zülmetten aydınlığa kavuşturulan Cenab-ı Hakk’ın Evi, Peygamber Efendimizin (as) memleketi Mekke-i Mükerreme artık tüm dünya ve alemlere Işık olmuştur. Programın yapılacağı tarih olan 31 aralık aynı zaman da Hiristiyan Dünyasının yılbaşı adı altında yapacağı çılgınlık ve rezilliklere karşı biz Müslümanların daha uyanık ve şuurlu olacağı bir gece.  

Bizlere Mekke’nin Fethi’yle dünyamıza yayılan ışıktan bir demet sunacak olan program oldukça yüklü bir içeriğe sahip. Programda İlahiler,Şiirler,Klipler,Sinevizyonlar Sohbet ve Kur’an Ziyafeti’nin yanında güzel bir Semazen  Gösteriside bulunacak.

31 Aralık 2012 Pazartesi Akşamı (yılbaşı gecesi, bu akşam)Saat:19:00’da Belediye Kültür Sarayında İcra Edilecek Programa tüm halkımız davetlidir dedi. IHH

Bu haber 1344 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 6:45 am A A
BENZER HABERLER