-2° Az bulutlu

Festival istemiyoruz

Ülke Gündemi - Eylül 9, 2013 8:58 am A A

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Gençlik Kolları, Mısır, Doğu Türkistan, Suriye’deki katliamlar sürerken, Konya’da bir kola firmasının düzenleyeceği konseri protesto etti.

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Gençlik Kolları, Salı günü bir kola firmasının Konya’da yapacağı konseri protesto etti. Toplanan parti üyesi gençler, “Dünya’nın dört bir tarafından Müslüman kanı akarken, Konya’da festival istemiyoruz” diye tepki gösterdi
Saadet Partisi Selçuklu İlçe Gençlik Kolları, Mısır, Doğu Türkistan, Suriye’deki katliamlar sürerken, bir kola firmasının Konya’da Salı günü M1 AVM’de düzenleyeceği konseri protesto etti. Zafer Yer Saati’nde toplanan parti üyesi gençler adına basın açıklaması yapan Saadet Partisi Selçuklu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sefa Akiş, “Mısır’daki vahşet, Suriye’deki müdahele tartışmaları, Doğu Türkistan’daki Çin zulümleri ve dünyanın birçok yerinde mazlum kanı akmaya devam ederken, değişik isimlerle çeşitli eğlence faaliyetlerinin düzenlenmesi ve bunlara katılım sağlanmasına ‘hayır’ diyoruz” dedi. Batı milletlerinin hem ekonomik hem de siyasi olarak Müslüman ülkelerinin kanını emdiğini, ve milyonlarca insanını kanına ekmek doğradığını ifade eden Akiş, “Batı, İslam ülkelerinin alkışları arasında işgali ve bu sayede Mısır’daki hainliği kamufile etmeye hazırlanıyor. Komünist Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri’ne uyguladığı asimilasyon çalışmaları, Türk devletlerinin tepkisizliği ile devam ediyor. Müslüman ülkelerin desteği ile 10 yıl önce işgal edilen Irak’ta çıkan mezhep çatışmaları nedeniyle her gün yüzlerce Müslüman birbirini öldürüyor. Hakeza Türkiye’nin de içinde bulunduğu NATO koalisyonunun müdahele ettiği Afganistan’da da Müslümanlar’ın hali içler acısı. Terör devleti İsrail’in kurulduğu 1948’den bu yana Filistinli kardeşlerimiz soykırıma tabi tutulmakta ve yaşam alanları her geçen gün daralmaktadır. Hümanizm dini olarak gösterilmeye çalışılan Budizm’in rahipleri öncülüğünde Arakanlı Müslümanlar’da acımasızca yakılıyor” ifadelerini kullandı.
MÜSLÜMAN ÖLÜRKEN FESTİVAL YAPILMAZ
Müslümanlar’ın yaşadığı yerlerde gözyaşı ve trajedi devam ederken, festivallerin yapılmasının büyük bir yanlış olduğunu belirten Akiş, “Bütün bu felaketler dünyanın gözleri önünde oluyor. Ama nedense insanlık hiçbir şey olmuyormuş gibi tepki göstermeden, olayları film gibi izliyor. Bu tepkisizliğin en önemli nedenlerinden biri de, insanlığın, karanlık güçler tarafından özendirilen, festival ve eglence gibi etkinlikler ile uyutulmasıdır” diye konuştu.
BU ETKİNLİKLER KONYA’YA YAKIŞMIYOR
Salı günü Konya’da bir kola firmasının düzenlediği konsere karşı gençlere tavsiyelerde bulunan Akiş, “Ey Konyalı genç kardeşim, sen dünyada ismi barış ve kardeşlik ile anılan Hz. Mevlana’nın, haçlıları püskürten 1. ve 2. Kılıçarslanlar’ın, 2. Mesudlar’ın torunu değilmisin? Kardeşlerim Salı günü konser çığlıkları atmak yerine, zulumlere son verilsin haykırışları yükseltelim. Bu hepimizin hayrına olacaktır. Gelin meydanları konser meydanları değil, zalimleri lanetleme meydanları yapalım. Eli kanlı Batı, Amerika ve darbecileri hep birlikte bu zulümler bitinceye kadar lanetleyelim. Şu an Batı’nın Suriye, Irak ve Mısır’a bakış açısıyla Türkiye’nin bakış açısı arasında bir fark yok” ifadelerini kullandı. Açıklama sonrası parti üyeleri, kola firmasına kolalarını yere dökerek, konseri protesto etti.

Merhaba

Bu haber 1968 kez okundu.
Ülke Gündemi - 8:58 am A A
BENZER HABERLER