21° Parçalı az bulutlu

Eğlendirerek öğretecek

Kültür & Sanat - Mayıs 30, 2013 10:29 am A A
Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi yaz etkinliklerine hazırlanıyor. 17 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan etkinliklerde öğrenciler hem çeşitli sosyal faaliyetlerle eğlenecek, hem de dini eğitim alacak

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi öğrencilere yönelik yaz etkinliklerine hazırlanıyor. AGD Konya Şubesi, Karatay, Selçuklu ve Meram Şubeleri ile taşra ilçeleri de dahil olmak üzere 20 farklı noktada düzenlenecek olan yaz etkinliklerinde öğrenciler hem okul ortamının stresinden uzak tutularak çeşitli sosyal faaliyetlerle eğlendirilecek, hem de dini konularda eğitim alacak.

AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, konuyla ilgili yaptığı basın toplantısında 2012 – 2013 eğitim öğretim yılının bitmesine az bir zaman kaldığını, 14 Haziran itibariyle öğrencilerin yaz tatiline gireceklerini belirterek, “Biz, Anadolu Gençlik Derneği olarak her sene olduğu gibi bu sene de eğlenerek öğrenme diye ifade ettiğimiz yaz etkinlikleri programını öğrencilerimiz için hazırladık. Sene içerisinde yorulmuş, yazın tatil yapmayı planlayan öğrencilerimiz için hem tatil yapmalarını sağlayacak, hem de Kur’an-ı Kerim ve temel dini eğitimlerini sağlayacak yaz etkinlikleri programına tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YAZ ETKİNLİKLERİNDE NELER YAPILACAK?

İl merkezi, merkez ilçeler ve taşrada toplamda 20 farklı noktada yapılacak olan yaz etkinlerinin içeriği hakkında da bilgiler veren Mehmet Parlak, “Yaz etkinlikleri programında Kur-an’ı Kerim eğitimi, temel dini bilgiler eğitimi, Peygamber Efendimiz’in hayatı, peygamberlerin hayatı, ilmihal gibi dini konular; eğitimlerin yanında sosyal kültürel sportif faaliyetlerle yüzme, halı saha maçları, go-kart turnuvaları, binicilik, lunapark, şehir içi ve şehir dışı geziler, piknikler ve benzeri etkinlikler yapılacak. Ayrıca yaz etkinlikleri içerisinde Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezan okuma, temel dini bilgiler deneme sınavı gibi yarışmalarla öğrencilerimize bisiklet, tablet bilgisayar, netbook gibi birçok sürpriz hediyeler verilecek” diye konuştu.

6 hafta sürecek yaz etkinlikleri programının 17 Haziran ile 26 Temmuz tarihleri arasında devam edeceğini bildiren AGD Konya Şube Başkanı Parlak, “Bayramdan sonra da isteyen öğrencilerimize özel Anamur’da planladığımız deniz kenarı kamp programımızla, yaz etkinliklerimizi sonlandıracağız. Okul döneminde ise okuma grupları ve kış etkinlikleri ile faaliyetlerimize devam edeceğiz. Buradan ailelerimize sesleniyorum. Getirin çocuklarınızı Anadolu Gençlik Derneği’ne teslim edin. Öğrencilerimiz hem öğrensinler, hem eğlensinler, hem de gelecekte bu millete faydalı olacak nesiller haline gelsinler” dedi.

TEMEL AMACIMIZ GENÇLERİ TOPLUMA KAZANDIRMAK

Yapılan etkinliklerin genel amacına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Mehmet Parlak, “Programların temel amacı sağlam bir gençlik yetiştirmektir. Bireyselleşmiş gençliği topluma kazandırmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımızı internet ortamından uzaklaştırmak ve toplumun içinde, toplumla birlikte büyümelerini sağlamak amaçlarımız arasındadır. Geleceğimizin sağlam olabilmesi için gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Ahlak ve maneviyat eğitimine önem vermemiz de bundandır” diyerek sözlerini tamamladı.

Öğrencilerini yaz etkinliklerine kaydettirmek isteyenlerin Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi ile irtibata geçmeleri gerektiği ifade edildi.

Merhaba

Bu haber 1468 kez okundu.
Kültür & Sanat - 10:29 am A A
BENZER HABERLER