15° Kapalı

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası

Ilgın Gündemi - Mart 24, 2017 12:01 pm A A

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Ilgın’da fidan dikildi.

 Tema Vakfı Ilgın Temsilciliği tarafından organize edilen etkinliğe 4 okuldan yaklaşık yüz öğrenci katıldı.

Merkeze bağlı Gedikören Mahallesi Çavuşcugöl eteklerinde gerçekleştirilen fidan dikim  etkinliğinde konuşan Tema Vakfı Ilgın Temsilcisi İsmail Hakkı Tapu, ormanların insanlığın ortak değeri olduğunu söyleyerek şunları kaydetti;

“Bu hafta Dünya Ormancılık Haftası, bu haftalarda vatandaşlarımıza, gençlerimize, öğrencilerimize, ormanın, yeşilin ve doğanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Doğaya ve yeşile kıymet vermek için ağaç dikmekle işe başlıyoruz. Bu diktiğimiz fidanlar toprağa örtü olacaklar. Ayrıca bereketli bir kış geçirdik. Kar yağışının yoğun olduğu günlerde yemleme çalışmalarımızda, sokak hayvanlarına ormanların kucak aştığını hep birlikte gördük. Sizlerin toprakla buluşturdu bu fidanlar evsiz sokak hayvanlarına da ev sahipliği yapacaklar. Bu bakımdan ormanlar konusunda daha hassasiyet göstermeliyiz. İnsanlığa faydalı olmanın en kolay yolu fidan dikmektir” dedi.

Daha sonra vakıf üyeleri ile birlikte öğrenciler önceden hazırlanan alanda bin adet sedir çam fidanını toprakla buluşturdu.

Etkinliğe, Türkiye Kızılay Derneği Ilgın Şube Başkanı Hüseyin Bilgin de destek verdi.

Bu haber 1062 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 12:01 pm A A
BENZER HABERLER