Kapalı

Demirtaş’tan çok konuşulacak cemaat sözleri

Ülke Gündemi - Aralık 2, 2013 11:01 am A A

Diyarbakır’da Gençlik Meclis’i toplantısında konuşan Demirtaş gençlere:’Cemaat yapılarının bırakacağı boşlukları biz doldurmalıyız’ dedi.

Diyarbakır’da Gençlik Meclisi toplantısında konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘cemaat yapılarının bırakacağı boşlukları biz doldurmalıyız’ dedi.

Demirtaş, Diyarbakır’da gençlere yaptığı konuşmada, cemaatin bıraktığı boşlukların iyi tespit edilmesi gerektiğini belirterek bunları doldurmaları için tavsiyelerde bulundu.

Bugün gençliğin içerisine ve toplumun içersine hangi kanalardan nasıl sızdıklarını dikkatlice izlemeliyiz diyen Demirtaş, ‘Cemaat yapılarının iktidardan beslenen yapıların, hangi boşluklardan sızdıklarını iyi tespit edin. Ve bu boşlukları ve bu kanalları bizler dolduramazsak. bu sızma ve gençliği teslim alma toplumu teslim alma harekatı kesintisiz bir şekilde sürecektir.’ ifadelerini kullandı.

GENÇLİK HER YERDE OKUL AÇMALI

Gençlere seslenen Demirtaş, cemaat yapılarının nereden ve nasıl sızdıklarını iyi tespit ederek şu istekte bulundu: ‘Gençlik artık her yerde öncülüğünü yaparak okullar açmalıdır.’

Milli Gazete

Bu haber 1409 kez okundu.
Ülke Gündemi - 11:01 am A A
BENZER HABERLER