20° Kapalı

Cumhuriyet Bayramı Ilgında Coşkuyla Kutlandı.

Ilgın Gündemi - Ekim 29, 2013 1:26 pm A A

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ilgında Çoşkuyla Kutlandı. Kutlamalara Ilgın Kaymakamı Yücel GEMİCİ, Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim ORAL, Ilgın Cumhuriyet Başsavcısı Nusret ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm.Hüsnü DURAN, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamalar Fahrettin Altay Paşa parkında Atatürk anıtına Kaymakamlık, Belediye ve Jandarmanın çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile son buldu. Kutlamalara katılan vatandaşlara belediye tarafından Fahrettin Altay Paşa parkında çay, pasta, çerez ikramında bulunuldu.

İkramlar devam ederken Atatürk anıtında ise her bayramda gelenek hale gelen Cumhuriyet Halk Partisi Ilgın İlçe Başkanlığının alternatif kutlama programı vardı. Protokol kutlamalarından sonra başlayan programa yaklaşık olarak 50 kişi katıldı. Program Anıta CHP Ilgın İlçe Başkanlığının çelenk sunumu ile başladı. İstiklal Marşının okunması, saygı duruşu ve Chp Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan’ın Basın açıklamasının ardından kaldırılan andımız okundu. Andımız okunurken orta yaştaki vatandaşların heyecanlandığı gözlerden kaçmadı. Alternatif kutlama programı katılanların ‘Mustafa Kemalin Askerleriyiz’ siloganı ile olaysız son buldu.

Tebrikleri Ilgın Kaymakamı Yücel GEMİCİ makamında kabul etti ve makamdaki kabulden sonra Ilgın stadyumunda Cumhuriyet Bayramı çoşkuyla kutlandı. IHH

Bu haber 2331 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 1:26 pm A A
BENZER HABERLER