12° Kapalı

Çiftçiye mazot, gübre desteği hatırlatması

Ilgın Gündemi - Aralık 21, 2012 8:55 am A A

Mazot, Gübre Desteği’nden faydalanmak isteyen çiftçilerin 31 Aralık 2012 tarihine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Ilgın İlçe Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

Ilgın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yaptığı duyuru ile çiftçilere Mazot Gübre Desteği (MGD), müracaatlarının 31 Aralık 2012 tarihinde sona ereceğini hatırlattı.

Yapılan duyuruda, “2012/40 nolu tebliğ hükümleri çerçevesinde Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) müracaat etmeyen çiftçilerimize mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmayacaktır. Bu nedenle çiftçilerimizin ÇKS 2012 üretim sezonuna yönelik kayıt ve güncelleme işlemlerini yaptırmaları, ÇKS kaydını yaptıran ancak mazot, gübre ve toprak analizi desteği başvuru dilekçesi ile müracaatta bulunmayanların 31 Aralık 2012 tarihine kadar müracaat etmeleri, 50 dekar ve üzeri parsele sahip çiftçilerimizin yetkilendirilmiş laboratuarlarda analiz yaptırmaları gerekmektedir.

Bu nedenle çiftçilerimizin 31 Aralık 2012 tarihine kadar mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesinden faydalanmak için Ilgın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze müracaat etmeleri önemle duyurulur.”denildi.

2012 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemine dâhil olan çiftçilere 2,5 TL/dekar toprak analizi desteği ve hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumru bitkiler, sebze ve meyve alanlarına dekar başına 4 TL mazot, 5 TL gübre; peyzaj ve süs bitkileri, özel çayır, mera ve orman emvali alanlarına dekar başına 2,7 TL mazot, 3,7 TL gübre, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri alanlarına dekar başına 6,4 TL mazot, 6,3 TL gübre destekleme ödemesi verilecek.IHH

Bu haber 1253 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:55 am A A
BENZER HABERLER