13° Açık

Cami görevlileriyle tecrübe paylaşımı toplantısı düzenlendi.

Ilgın Gündemi - Aralık 21, 2012 6:46 am A A

Ilgın Müftülüğü Cami Hizmetlerinin verimliliğini artırmak amacıyla örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla cami görevlileriyle tecrübe paylaşımı toplantısı düzenlendi.

  Diyanet İşleri Başkanlığının Cami Hizmetlerinin verimliliğini artırmak amacıyla örnek projelerini tesbit edilerek yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla ılgın müftülüğü cami görevlileriyle tecrübe paylaşımı toplantısını kültür sarayında düzenledi.

      Ilgın Müftülüğünün ev sahipliğinde, İlçemiz Belediye Kültür Sarayında Gerçekleştirilen toplantıya Ilgın Müftüsü Şükür AKTOPRAK, Kadınhanı Müftüsü Osman ASLAN, Doğanhisar Müftüsü Bilal KADI, Sarayönü Baş Vaizi Kuddusi ÇAĞLAR ve Din Görevlileri İmam hatipler katıldı.

      Açılış konuşmasını Ilgın Müftüsü Şükür AKTOPRAK’ın yaptığı toplantıda Önemli bilgiler aktardı ve konuşmasına şu şekilde devam etti; cami görevlilerinin tecrübelerini birbirlerine aktarmak suretiyle verimliliğin daha da artacağını, cami cemaatine daha iyi hizmet verme ve doğru bilgilendirilmesinin çok önemli olduğunu, önümüzdeki dönemlerde de bu tür programların artarak devam edeceğini söyledi.

       Ilgında görev yapan imam hatiplerin ve din görevlilerin tamamının katıldığı program konuşmacının aktarmış olduğu bilgileri sinevizyon gösterisi  ile tamamlandığını ve din eğitimi için camii hizmeti, cami adabı için çok etkili olduğunu belirten din görevlileri ilerleyen zamanlarda ise takiben devam edecek programları heyecanla beklediklerini ifade ettiler.

       Daha sonra İstanbul Güngören Kuyulu Camii İ.Hatibi Mehmet ŞENYİĞİT, Ankara Keçiören Süleyman ÇELEBİ Camii İ.Hatibi Hamdi BAYRAMOĞLU, Bolu Gerede Ramazan Dede Camii İ.Hatibi Yakup KARADAVUT, Camilerinde yaptıkları faaliyet ve projelerini sinevizyon görüntüleriyle paylaştılar.IHH

Bu haber 1539 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 6:46 am A A
BENZER HABERLER