-0° Parçalı bulutlu

Birlik Beraberlik Coşku Ve Eğlence Hepsi Bir Arada

Ilgın Gündemi - Mayıs 30, 2013 10:03 am A A

Yedincisi düzenlenen yalburt yayla şenliği Çobankaya köyü kültür yardımlaşma ve dayanışma dernek başkanının açılış konuşması ile başladı.

Çobankaya Köyü kültür yardımlaşma ve dayanışma Dernek Başkanı Cemal Topbaş: “Sevgili dostlar şenliklerde görev alan maddi, manevi desteklerini esirgemeyen dostlarıma şimdiden huzurunuzda en derin şükranlarımı sunarım. Bu şenlikler hepimizin eseridir. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben değil, biz deme zamanıdır. 7. Yalburt Yayla Yörük Şenlikleri, milli birlik ve beraberlik duygusuyla, Yörük olmanın onuru ve gururu ile, örf adetlerimizi yaşadığımız, milli varlığımızı yüceltme azim, karar ve heyecanını yüreğimizde duyduğumuz gündür. Sevgili gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizim birlik ve beraberliğimizi korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en basta gelen görev ve sorumluluğumuzdur. Uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlük içinde kenetlenme zamanıdır” dedi. Dernek Başkanın ardından konuşan Çobankaya Muhtarı Ali Demir’in katılımcılara teşekkür ve geleceğe dair iyi temennilerinin ardından;  Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral;

“Yörük ve Türkmenler her zaman devletimizin omurgasıdır. Herkes etnik yapısını öne çıkarmaya çalışır. Yörük ve Türkmenlerin böyle bir kaygısı hiç olmamıştır. Sessizliğimiz asaletimizdendir. Bizim için bu ülkenin bütünlüğü her şeyin üzerindedir. Bugün böyleyiz, dün Osmanlıydık, daha önce Selçukluyduk. Allah(cc) kutlu görevini bu yüce millete emanet etmiştir. Allah bu görevi bizden almasın inşaallah. Tüm yörük kardeşlerime selam olsun” dedi.

7. Yalaburt Yayla Şenlikleri ile uzun zamandır bir araya gelemeyen eş dost ve akrabaların bir araya gelmesine vesile olup hasret gidermelerini sağlamıştır. Yapılan folklör gösterileri ve çeşitli dallarda yapılan yarışmalar ile 7. Yalburt şenliği son buldu.

Bu haber 1331 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:03 am A A
BENZER HABERLER