16° Kapalı

” Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç dikiniz, yüzyıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştiriniz”

Ilgın Gündemi - Eylül 27, 2013 8:30 am A A

” Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç dikiniz, yüzyıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştiriniz” sözü ile özdeşleşecek bir projeye daha imza atıldı.

İçişleri Bakanlığı Dernek Destekleme Daire Başkanlığı tarafından finanse edilen, Reyhan Hanımlar Derneği, Ilgın Belediyesi, Ilgın Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O. işbirliği ile yürütülen el emeği göz nuru kadının kurtuluşu adlı kültür-sanat ve meslek edindirme kurs merkezi gerçekleştirilen bir törenle açılışı yapıldı.
Açılış konuşmaların da : Hanımların meslek edinilmesi geleceğe bir yatırım olduğu, suistimal edilmeye müsait hale getirilmiş kadınların, kendi ihtiyaçlarını kendi karşılaması bu konuda bir önleyici faktör olabileceği hatırlatıldı. Milli-manevi değerlerimize sahip çıkan kadının toplumun her kademesinde yer alması gerektiği ve bu etkinliklerle daha çok kadına ulaşmanın gerekli olduğu bildirildi

Bu haber 2431 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:30 am A A
BENZER HABERLER