16° Kapalı

Bir parti daha geliyor!

Politika - Aralık 23, 2012 6:44 pm A A

Bir parti daha geliyor!

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) muhalif kanadından isimlerin yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu ileri sürüldü. Peki bu partide kimler olacak? İçinde İçişleri eski Bakanı Saadettin Tantan’ın kurucusu olduğu Yurt Partisi, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu halen Mustafa Destici’nin genel başkanlık görevini yürüttüğü Büyük Birlik Partisi ile Devlet Bahçeli’nin başında olduğu Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) muhalif kanadından isimlerin yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu ileri sürüldü.

Adı henüz kesinleşmeyen ancak ‘Yurtta Birlik Hareketi Partisi’ isminin verileceği  konuşulan yeni partinin 3 Mayıs 2013 tarihinde resmen kurulacağı belirtiliyor.

Yeni partinin kurucularının Saadettin Tantan, Koray Aydın, Nazif Okumuş, Halil İbrahim Oral, Orhan Sungur, Yusuf Ziya İrbeç, Meral Akşener, Ümit Özdağ, Erdal Sarızeybek, Prof.Dr. Nurettin Güz, Sinan Ogan, Muzaffer Çakmaklı, Nail Çelebi, Alparslan Türkeş’in damadı Hamit Homriş, Ali Güngör, Yeniçağ Gazetesi’nden Ahmet Çelik, eski Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, Settar Kaya, MHP Yozgat eski Milletvekili Mesut Türker, gazeteci yazar Hakkı Şafak Ses, Mehmet Serdaroğlu, Mustafa Çakıroğlu, Mansur Yavaş, Nizamettin Sağır, Ömer Ay gibi milliyetçi cephenin önemli muhalif isimlerinin de içinde bulunduğu kişilerden oluşacağı kaydediliyor.

Öte yandan adı geçen isimlerden bazıları yeni parti oluşumu haberlerini yalanladı.  hesabı üzerinden açıklama yapan Sinan Ogan, “Yeni parti çalışması olduğu ve benim de içerisinde yer alacağım şeklindeki haberler tamamen asılsızdır. Partimin ve milliyetçi ülkücü hareketin emrinde çalışmalarımı dün olduğu gibi bugün de yarın da aynı tempoda devam ettireceğim. Başkalarını bilmem ama benim hedefimde AKP var, iktidar var, bölücüler var” dedi. Haberdem.com

Bu haber 1391 kez okundu.
Politika - 6:44 pm A A
BENZER HABERLER