24° Kapalı

Biçerdöver operatörlüğü yetiştirme kursu sona erdi.

Ilgın Gündemi - Şubat 8, 2013 11:29 am A A

İlçemizde , Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen biçerdöver operatörlüğü yetiştirme kursu sona erdi.

7 Ocak – 24 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenen kursta toplam 20 kursiyer eğitim gördü. Kursiyerlere, kurs öğretmenleri olan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden ziraat mühendisleri Murat EKİCİ ve Münir ÖZTÜRK, Ilgın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Ramazan YAMAN tarafından eğitim programı kapsamında teorik bilgilerin yanı sıra biçerdöver kullanma ve ayarlarının yapılması konularında uygulamalı eğitim de verildi. Ayrıca, kurs süresi içerisinde operatör adaylarına hububat hasadında dane ve sap kaybının en aza indirilmesi konularında da bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda başarı gösteren 18 kursiyere operatör belgesi verilecektir.

Bu tür kursların devamının olacağı ve bu sayede Çiftçilerimizin büyük emek ve masrafla üretmiş oldukları hububat ve diğer ürünlerin zamanında ve tekniğine uygun olarak ayarlanmış biçerdöverlerle hasat edilmeleri sağlanacaktır. Dane kaybının önlenmesinde biçerdöver sürücülerinin eğitimli olmalarının büyük önemi vardır. Bu amaçlarla Biçerdöver Operatör Yetiştirme Kursları düzenlenmektedir. İlçemizde belgesiz operatör kalmaması hususunda  çalışmalarımız sürecektir.IHH

Bu haber 1195 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 11:29 am A A
BENZER HABERLER