Açık

Belekler Köyü İlkokulu Kaderine Terk Edilmiş

Ilgın Gündemi - Ocak 3, 2013 12:17 pm A A

Belekler Köyü okul aile birliği başkan yardımcısı İbrahim Tunç ve beraberindeki öğrenci velileri Mustafa Üner, Celal Benderli, Hüseyin Köksal, Yasin Uyar, Murat Avcıoğlu Ilgın hak haber (haber ihbardan) bize ulaşarak okullarının yanında bulunan (fosobtik) kanalizasyon borusu tıkandığı için okulun yanındaki dereye akıtıldığını bu nedenle öğrencilerin hastalandıklarını, her hafta doktora götürdüklerini artık doktora götürmek için para bulamadıklarını iddea ettiler. Diğer sorunlarını ise şu şekilde sıraladılar.

Okulun diğer sıkıntıları için ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurduklarını sadece boya yardımından başka hiç birşey yapmadıklarını ifade ettiler. Okul bahçesinde çocukların oyun alanında bulunan 4 tane üzeri kapatılmamış ve herhangi bir güvenlik önlemi alınmamış çukurlar bulunmakta olduğunu belirten veliler çoçuklarının her an düşme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu, öğrencilerin oyun oynaması için kurulan parkta sağlam malzeme kalmadığını dile getirdiler.

Bir diğer konu ise okul içerisinde öğrencilerin çalışacağı bilgisayar odası, kütüphane yağan yağmur binanın içerisine sızması(akması) nedeniyle öğrencilerin kullanamayacağı vaziyette. Okulun hemen yanı çöp olarak kullanılıyor, kanala çöpler atılıyor, öğrenciler çöp ve kanalizasyondan gelen parazit nedeniyle hasta oluyor. Öğrencilerin kullandığı tuvaletlerde sağlam kapı yok hepsi kırık. Okulun içerisindeki bulunan lojmanında bakımsız olduğu için öğretmenler gelmiyor diyerek çok şey istemediklerini ifade eden öğrenci ve öğrenci velileri daha iyi ve temiz bir ortamda eğitim istediklerini bunun için de yetkilileri göreve çağırdıklarını ifade ettiler. Bizde Ilgın hak haber olarak mahalle ziyaretlerine başlayıp halkımızın sorunlarını yerinde dinleyeceğiz.

 

Bu haber 2353 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 12:17 pm A A
BENZER HABERLER