19° Kapalı

Belediye faize bulaştı

Ülke Gündemi - Temmuz 8, 2013 7:44 am A A

Belediye faize bulaştı

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Teşkilatı ve Saadet Partisi Karatay İlçe Teşkilatı’nın ortaklaşa düzenlediği piknikli İlçe Divan Toplantısı Derbent ilçesinde gerçekleşti.

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Teşkilatı ve Saadet Partisi Karatay İlçe Teşkilatı’nın ortaklaşa düzenlediği piknikli İlçe Divan Toplantısı Derbent ilçesinde gerçekleşti. Pikniğe, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Derbentli, Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç, Sarayönü Belediye Eski Başkanı Salih Ülker ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Derbentli, “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz pikniğimizi bu yıl da yoğun katılım ile icra ediyoruz. Burada kardeşlerimiz sohbet edip, hasret gideriyorlar. Amacımız sadece piknik değil. Burada Milli Görüş hareketi için neler yapılması gerekiyor bunu da tartışıp, masaya yatırıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali Genç de, Ramazan öncesi toplanarak, sohbet etmenin mutluluk verici olduğunu belirterek, “Kıymetli büyüklerimiz, genç arkadaşlarımız ve teşkilatımızın mensupları ile bir araya gelerek, çeşitli konularda hasbihal ediyoruz. Mili Görüş kardeşliği burada daha belirgin hale geliyor” diye konuştu.

HÂLA BATIYA YÖNELİYORLAR

Programda konuşan Sarayönü Belediyesi Eski Başkanı Salih Ülker de, “Avrupa bitmiş durumda iken, AKP hükümetinin halen AB’ye girme mücadelesine anlam vermek mümkün değil. Bu adamlarla yeniden büyük Türkiye asla kurulmaz. Batı bizi tarumar etmeye çalışırken biz onların kapısında duruyoruz” dedi. Mısır olayları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ülker, “Mısır’da Milli Görüşçü kardeşlerimiz gibi şuurlu kardeşlerimiz var. Elhamdülillah İhvan orada İslam için direniyor. Her duamızda onları iki defa hatırlamalıyız. Onlar bizim kardeşimiz. Mısır bizim kardeşimiz. Tarihi ve kültürel bağlarımızı ile koparmamalıyız. Suriye, Afganistan, Arakan, Irak, Libya, Çeçenistan, Doğu Türkistan kan ağlarken hükümet ne yapıyor” diye konuştu. Gezi Parkı eylemleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ülker, AKP’nin puanını artırabilmek için ülkeyi tehlikeli duruma düşürdüğünü belirtti.

BELEDİYELERİ FAİZE BULAŞTIRDILAR

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Mehmet Şen de, Türkiye’deki belediyelerin başta Konya olmak üzere faize bulaştığını söyledi. Şen, “Konya Büyükşehir Belediyesi bir zamanlar Türkiye’nin borçsuz belediyesi olarak bilinirdi. Ama artık böyle bir şey yok. Şimdi belediyeler bankalardan kredi çekerek hizmet yapmaya çalışıyor. Halkımız bunu gördü ve şimdiye kadar hükümetle aynı partiden olan belediyenin işleri daha çabuk yürüteceğini düşünmesine rağmen artık tabuları yıktı. Bu seçimlerde inşallah Selçuklu, Karatay, Meram ve Büyükşehir adaylarımızın Ağustos sonuna doğru Konyamızla tanıştıracağız ve gümbür gümbür sallayacağız” ifadelerini kullandı. Mısır olaylarında hükümetin yüzünü batıya dönmesini eleştiren Şen, “Mısır bu kadar karışmışken ve Türkiye olarak destek vermemiz gerekirken, AKP kardeşlerimizi hüsrana uğratıyor. Hükümetin masaya yumruğunu vurması gerekirken, yüzünü batıya dönüp onlardan bunu darbe olarak nitelendirmelerini istiyor” diye konuştu. Program yemek ikramıyla son buldu.

Merhaba

Bu haber 1483 kez okundu.
Ülke Gündemi - 7:44 am A A
BENZER HABERLER