...
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya26°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3412 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Kara, “Ilgın canlı hayvan pazarı” geçici olarak kapatıldı

03 Aralık 2020 - 1.158 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Başkan Kara, “Ilgın canlı hayvan pazarı” geçici olarak kapatıldı
Başkan Kara, “Ilgın canlı hayvan pazarı” geçici olarak kapatıldı

Ilgın hayvan pazarında “şap” karantinası

Konya’nın Ilgın ilçesindeki hayvan pazarı, şap hastalığı şüphesiyle hayvan giriş ve çıkışına kapatıldı.

Ilgın Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kara, yaptığı açıklamada, tüm tedbirlerin yetkililer tarafından alındığını ifade ederek konuyu yakından takip ettiklerini söyledi.

Merkez İstasyon Mahallesinde bir üreticinin küçükbaş hayvan işletmesindeki hayvanlarından şap hastalığı şüphesiyle örnekler alındığını dile getiren Kara, ” ilçemiz İstasyon mahallemizde bir üreticimizin küçükbaş hayvan işletmesinde, Şap hastalığı görüldüğünden dolayı Canlı Hayvan Pazarımız geçici bir süre ile kapatılmıştır. Yetkililer aşı çalışmalarına başlamış olup,  konuyu takip etmektedirler. Bölgenin en büyük hayvanın bir an önce hizmete açılması için bizde Ilgın Ziraat Odası Yönetimi olarak yakından takip ettiğimizi belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca merkez mahallelerinin koruma bölgesi olarak ve 10 kilometre çapındaki bulunana diğer mahallelerinin gözetim bölgesi olarak karantinaya alınarak, hastalığa duyarlı küçükbaş, büyükbaş hayvan giriş ve çıkışına kapatıldığı duyurdu.

Öte yandan,  Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu tarafından İstasyon Mahallesi giriş ve çıkışlarına “Bu Mahallede Şap Hastalığı Vardır” levhası asılmasına karar verildiği bildirildi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar