Parçalı az bulutlu

Başbakan’ın sözü havada kaldı

Ülke Gündemi - Kasım 20, 2013 9:49 pm A A

Konya yatırımlarını yakından takip eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kentin Yeni Çevre Yolu ile ilgili ‘Yapacağız’ sözünü, siyasiler ve bürokratlar havada bıraktı. Şimdi gelin isterseniz Başbakan Erdoğan’ın Konya’daki o konuşmasını birlikte hatırlayalım.

Her fırsatta “İstanbul’da yaşamasam Konya’da yaşardım” diyerek kente olan sevgisini dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son 50 yılda yapılamayan hizmetlerin hayata geçmesini sağladı.

Mavi Tünel’den hızlı trene, bölünmüş yollardan enerjiye, eğitimden sağlığa onlarca yatırım son 11 yılda birbiri ardına yapıldı Konya’ya…

Geride bıraktığımız yılda, yani 2012 yılının 16 Aralığı’nda, Konya Ticaret Odası tarafından organize edilen ödül töreninde konuşan Başbakan Erdoğan Konya için büyük önem taşıyan bir yatırıma da dikkat çekmişti: Çevre Yolu projesine…

Aradan geçen sürede bürokratlar ve milletvekilleri çevre yolu yatırımına ilgisiz kalınca Başbakanın sözü havada kaldı. Bu ilgisizlik ve duyarsızlık Konya’nın tam 8 yılına mal oldu.

2014 yılı bütçesine 1 lira da olsa ödenek koydurulması halinde bir yılın daha kaybolmadan yatırıma başlanabileceğine dikkat çeken ilgililer, eğer Konyalı siyasiler işi sıkı tutarsa bütçeye Yeni Çevre Yolu yatırım ödeneğinin girebileceğini belirtiyorlar.

Konhaber

Bu haber 1669 kez okundu.
Ülke Gündemi - 9:49 pm A A
BENZER HABERLER